Спальня – це дуже особисте та інтимне місце в будинку. Втома після важкого дня, маска «ділової жінки» або «суворого начальника» залишаються тут. Спальня – це те місце, де ми відновлюємо сили. Отже, спальня повинна бути облаштована так, щоб відчувати себе там комфортно.

Перш за все, спальня повинна відповідати вимогам комфорту та безпеки. Найкраще буде, якщо спальна кімната максимально далеко розташована від вхідних дверей, щоб відгородити себе від сторонніх звуків. У разі якщо вхідні двері ведуть прямо в спальню, то необхідно обгородити її закутків, який буде виконувати функцію передпокої. Добре ще, коли спальня знаходиться далеко від кухні, в цьому випадку ніякі сторонні запахи не проникнуть до вас в «опочивальні».

Ідеальним варіантів було б ізолювання спальної кімнати довше від очей. Але сучасне планування квартир не завжди дозволяє це зробити. Часто буває так, що спальню потрібно ділити з кабінетом, вітальнею або кухнею. В такому випадку необхідно чітко відокремити зону сну від решти простору. Для цієї мети можна скористатися ширмою, стелажем або просто використовувати різні стильові рішення для різних зон кімнати. Ні в якому разі спальня не повинна бути прохідною кімнатою.

Якщо в багатофункціональної кімнаті всього одне вікно, то краще, щоб воно було в спальні. Але не рекомендується ставити ліжко поруч з вікном, щоб уникнути попадання прямих сонячних променів і протягів. Найкращим розміщення ліжка буде місце біля стіни без вікна.

Якщо вид з вікна досить не приємний, то можна повісити красиві штори і фіранки, щоб скрасити його. Або скористатися фотожалюзі, зображення на яких буде викликати приємні почуття.

Обстановка спальні повинна відповідати правилу «три П» – це спокій, простота і простір.

Дизайнери радять уникати наступних помилок:

1. Багато меблів. Для ідеальної обстановки в спальні досить ліжка, шафи і тумбочки біля ліжка.

2. Не варто захоплюватися великою кількістю рюшів, ажурних салфеточек і воланчиків.

3. Наявність яскравих килимів на стінах і підлозі умешает простір кімнати. Краще обладнати підлозі підігрівом, а стіни прикрасити картинами.

4. Краще позбутися великих розлогих люстр. Освітлення в кімнаті має бути приємним і не дуже яскравим. Можна використовувати декілька бра з приглушеним світлом. Або можна прикрасити стелю розсипом маленьких лампочок.