Близькість до природи, натуральність інтер’єру виражається у виборі певних стилів оформлення житла.

Одним із них є шале, який отримав назву від альпійських гірських будиночків. Спочатку вони були притулком для пастухів, згодом назва перейшла на заміські будинки постійного проживання. Однак багато рис збереглися, тому для оформлення приміщення потрібно їх дотримуватись.

Характеристики стилю

Кухня в стилі шале – це набір натуральної деревини, каменю, у крайньому разі цегли. Жодного пластику, мінімум скла. Якщо використовується метал, це кований чавун, без присутності нержавіючої сталі. Також допускаються предмети та аксесуари з міді, латуні, бронзи.

Приміщення для приготування їжі та її прийому об’єднаються. Кухня шале вимагає великого простору. Крім плити, тут може бути піч або камін, якщо в єдине приміщення додається вітальня.

Важливою обставиною є велика кількість елементів з масиву деревини. Це підлога з широкими половицями, оздоблення стін панелями, широкі та потужні балки стельових перекриттів. Використовується стиль ретро, багато предметів штучно старіють.

Переважають кольори коричневих відтінків, причому на дерев’яних і кам’яних поверхнях необхідно зберігати текстуру. Головний мотив кухні шале – природність, близькість до природи.

Вибір меблів

При виборі меблів діють ті ж принципи, що для оформлення інтер’єру. Предмети мають бути з натуральних матеріалів, насамперед із дерева. При цьому всі елементи – стільці, столи, шафи, комоди мають масивний вигляд, товсті ніжки, сидіння, стільниці. Вони повинні справляти враження непорушності та міцності на десятиліття. Для заміни допускаються панелі МДФ, що повністю імітують деревину. Найчастіше вибирають для цього шпон із дуба, ясена, клена.

Фасади, ніжки та інші елементи меблів можуть мати прості та гладкі форми, прямі кути. Однак у кухні шале доречно виглядають предмети з різьбленими деталями, ніжками складної конфігурації.

Фасади меблів не фарбуються, тільки поліруються та покриваються лаком для захисту, щоб зберегти природний візерунок деревини. Для розміщення кухонного начиння добре підходять настінні шафи у поєднанні з комодами. Стіл підбирається квадратної чи прямокутної форми. Стільці можуть мати дерев’яні сидіння та спинки, або тканинні та шкіряні вставки.

Меблі вибирають з урахуванням оформлення підлог, стін і стель, щоб досягти повної гармонії інтер’єру.