Для того щоб організувати комфорт у приміщенні, слід подбати про проводку. Без цього елемента в кімнатах не буде світла. Крім того, робота будь-яких пристроїв в цьому випадку також неможлива. Щоб функціонувало все слід заздалегідь ознайомитися з особливостями прокладки кабелів.

Як варто правильно розташувати розетки і вимикачі? Цим питанням тепер задаються багато людей.

Важливі моменти

Електропроводку слід проводити до здійснення штукатурки стін. Спочатку варто розробити індивідуальний план. Визначте всі точки, з яких буде забезпечуватися подача струму. На схемі позначте місця розміщення розеток, вимикачів, світильників і обладнання.

Потрібно буде визначитися з місцезнаходженням розподільного щитка. Зазвичай його встановлюють біля входу в приміщення або в тамбурі. Щитки можуть бути у вигляді:

  • зовнішніх;
  • внутрішніх.

Перші кріпляться до стін. Щодо останніх, то для них в перегородці має створюватися спеціальний отвір, глибина якого дорівнює ширині щитка. У монтується виробі потрібно зафіксувати електродіфференціальние автомати, УЗО і автоматичні вимикачі, напруга яких має бути 16 А (для освітлення) або 25 А (для розеток). Використовуйте кабель з перетином 3х1,5 мм і 3х2,5 мм в квадраті. Перший варіант підійде для забезпечення освітлення, другий – для розеток.

Особливості монтажу

У нових приміщеннях дроти потрібно прокладати по стінах, під прямими кутами. У кожній кімнаті повинна встановлюватися окрема розподільна коробка. У ній буде підключатися електроживлення. Кабель повинен проходити не нижче 20 см від стелі. Після закінчення робіт підключіть всі дроти до розподільного щитка.