Пінопласт популярний матеріал для утеплення житлових і адміністративних будівель. Його виробництвом займаються досить багато заводів, і тому вибрати якісний варіант стає дуже складно. У цій статті ми спробуємо розібратися які основні параметри при виборі важливо враховувати.

Щільність пінопласту – безпосередньо впливає на теплопровідність

Перший і найважливіший показник, який валяє безпосередньо на теплоізоляційні параметри – це щільність, вимірювана в кг / м3, її ще називають вагою. Цей параметр в принципі легко перевірити, для цього достатньо зважити кубічний метр. І якщо виробник чесний, то сам пропонує це зробити, надасть все необхідне для цього, так як нічого приховувати. Більше про утеплення пінопластом – на сайті yteplenie.od.ua.

Існують певні марки пінопласту, який нормуються ГОСТом, в Україні це «ДСТУ Б В.2.7-8-94« Будівельні матеріали. ПЛИТИ ПІНОПОЛІСТІРОЛЬНІ. Технічні умови ». Так в ньому вказані такі марки як: ПСБ-С-15, ПСБ-С-25, ПСБ-С-35, ПСБ-С-50. Для них обумовлені нормовані показники ваги кубічного метра, міцності на стиск, теплопровідності та інших характеристик. Для нас найбільшу цінність являє щільність.

Вага пінопласту

Згідно з чинним ГОСТу щільність конкретної марки може знаходиться в певному діапазоні. Наприклад, для ПСБ-С-25 повинна знаходиться в межах 15,1-25. Це означає, що якщо 1 кубічний метр важить 15,1 кг, то цей пінопласт вже відповідає нормам, і може називається ПСБ-С-25. Але якщо вже 15,0, то це вже недостатньо.

Існують також негостовані марки, вагу для яких встановлюється ТУ конкретного виробника. Їх теж можна перевіряти на вагу, але в цьому немає особливої необхідності, так як всі характеристики нормує виключно сам виробник.

Звичайно, від щільності залежить ще і сфера застосування, тобто більш щільний зможе витримати набагато більше навантаження, і ПСБ-С-50 можна використовувати для підлоги, в той час як ПСБ-С-15 тільки для скатних покрівель і конструкцій де на нього не виявляється ніяке навантаження

Геометрія пінопласту

Важливу роль відіграє і те, наскільки плити матимуть правильну геометричну форму, і бути однаковими між собою. Адже якщо це буде не так, то будуть утворюватися щілини, в які буде потрапляти холодне повітря, і толку від такого утеплення практично не буде.

Говорячи про вищеописаних марках, їх геометрія описується в Гості. Він допускає відхилення 3 мм на 500 мм довжини межі. Якщо відхилення знаходяться в цих межах, то пінопласту для утеплення якісний і повністю відповідає вимогам.

Що стосується геометрії, плити повинні бути без помітних опуклостей, западин та інших недоліків, які негативно виляють на теплотехнічні характеристики.

Важливо пам’ятати, що деякі виробники дають своєї продукції назву ПСБ-С-25, але оскільки у неї немає заявлених параметрів і вона не може відповідати ГОСТу, в назві десь приписується маленька приметкой, в якій вказується, що-небудь він виготовлено згідно ТУ , а не ГОСТ як треба, або якесь доповнення до назви. Тому при виборі слід бути гранично уважним.