Який матеріал сміливо можна назвати традиційним? Дерево. З деревини роблять буквально все: будинки, посуд, предмети мистецтва та, звичайно, меблі.

Досі дерев’яні ліжка віддають перевагу всім іншим. Чому? Потрібно розібратися.

Переваги

Головне у дереві – особлива естетика. Цей матеріал створює атмосферу затишку та величі. Деревина відмінно виглядає, милуватися її текстурою можна безкінечно, а якщо грамотно підкреслити поверхню лаком або фарбою, додаткових прикрас не потрібно. Але вони зустрічаються: різьблення по дереву – цікаве заняття і здатні породити справжні шедеври.

Відвернемося від краси. Інша причина купити ліжко з матрацом, зроблене з дерева – практичність. Меблі з масиву довговічні, при правильному зверненні служать десятки років. Вона міцна та надійна, витримує великі навантаження. Доглядати поверхню нескладно. Загалом ідеальне рішення.

Дерев’яні ліжка безпечні. Вони не виділяють шкідливі речовини навіть при горінні. Поранитися про них складно, максимум можна отримати синець, вдарившись об куток. Дерево безпечне для домашніх тварин та дітей.

Види

Існує багато різновидів ліжок та, відповідно, безліч класифікацій. Одна спирається розміри спального місця. Дерев’яні ліжка бувають односпальними, двоспальними та півтораспальними. Подвійне місце призначене для двох людей, полуторне – для одного, але неспокійного.

За кількістю поверхів вони поділяються на класичні одноповерхові та двоповерхові. Другі найчастіше встановлюють у дитячих, а також малогабаритних квартирах для економії місця. На першому поверсі замість матраца може бути робочий стіл.

Існує кілька типів конструкцій. Основний – стаціонарне ліжко. Розкладна розкладається з дивана і зазвичай називається диваном-ліжком. Трансформується забирається в шафу, піднімаючись вертикально на напрямних. Викочування викочується з-під іншого ліжка або шафи, утворюючи компактне спальне місце.

Дерев’яні ліжка часто мають додаткові функції. Зазвичай, це системи зберігання. Зустрічаються ліжка, що піднімаються: весь простір під ламелями займає єдиний великий ящик. Найчастіше використовують шухляди, для яких не потрібно піднімати спальне місце.

Форма біля ліжка теж різна. Зазвичай є узголів’я – воно буває різної висоти, може взагалі бути відсутнім. Іноді є й ноги. Ліжко спирається на ніжки або тумбу. Нарешті, бувають моделі зі стовпчиками – вони виконують чисто декоративну функцію або є підставою для пологу.