Спальня – це особливе місце, тут людина проводить більшу частину свого часу. Тому дуже важливо, щоб інтер’єр такої важливої ​​зони сприяв гарному відпочинку.

Щоб кімната спонукала до відпочинку, потрібно правильно підібрати тему такої зони. Дуже важливо підібрати правильний фон кімнати. Шпалери – це головна складова фону стін.

Сьогодні так багато видів настінних матеріалів, їх розрізняють не тільки за кольором, гамі і текстурі. Шпалери можуть бути виконані з різних матеріалів, наприклад, звичайні паперові або ж старовинні тканинні. Настінне покриття поділяють за матеріалом, фактурі, способу нанесення. Шпалери можна не тільки клеїти, їх можна наносити, як шпаклівку, натягувати, як гобелен. Розглянемо основні типи пропонованих матеріалів.

Шпалери з паперу

Паперові шпалери – це корифеї на будівельному ринку. Їх використовували ще наші дідусі і бабусі. Величезною перевагою настінного матеріалу виступає ціна. Щодо всіх інших видів шпалер, паперові – самі дешеві.

Хочеться сказати, що паперові полотна дуже тонкі, з одного боку це плюс. Адже вони забезпечують нормальну циркуляцію повітря в приміщенні. Однак тонкі шпалери швидко брудняться, а почистити стіни досить проблематично.

Вінілові шпалери

У свій час вініл був дуже популярний. Вінілові шпалери виготовляються також на основі паперу з одним доповненням, верхній, лицьовий шар, покривається тонкою вінілової пленкой.вініловие шпалери

Основною перевагою таких полотен є зносостійкість. Шпалери можна мити і фарбувати. Вони без праці приховають дрібні нерівності на стінах.

До недоліків відносять складність з’єднання матеріалу зі стіною. Вінілове полотно еластичне, тому може при з’єднанні з клейовою основою трохи розтягнутися, а при висиханні, прийняти свій первісний розмір. При порушенні технології, швидше за все, будуть видні стики.

Текстильні шпалери

Це шпалери з гармонійним поєднанням паперового шару і різних тканин. Такий тип настінного полотна відносять до дорогих варіантів. Вони поєднують в собі красу і вишуканість. Матеріал зносостійкий, шумо- і термоізолюючий.

Завдяки таким шпалерам інтер’єр може стати візитною карткою спальні. Хоча шпалери дуже красиві і відрізняються високою якістю, за ними потрібен догляд. Такий матеріал потребує систематичної вологого прибирання.

Акрилові шпалери

Даний варіант обробки – аналог вінілових шпалер. На базовий паперовий шар наноситься товстий шар акрилу. Вони довговічні і красиві.

Шпалери на основі флізеліну

Флізелінові шпалери досить товсті. Хоча їх складно клеїти, такий матеріал легко приховає всі нерівності і шорсткості стіни. Настінні шпалери прекрасно переносять перепади температур і вологість. Головною їхньою гідністю є фарбування. Їх можна фарбувати безліч разів.

Шовкографія

За основу виробництва полотна береться високоякісний папір і шовкові нитки. Такі шпалери виглядають багато. Вони зносостійкий, їх складно зіпсувати або деформувати. Однак такий матеріал потребує систематичного провітрювання. Шовкографія – це досить дорогий матеріал.

Шпалери нового покоління

Останнім часом великою популярністю користуються шпалери з використанням скловолокна та рідкі шпалери. У першому випадку, матеріал легко наноситься, використовується в приміщеннях з високою пожежонебезпекою. У другому випадку, використовується матеріал, що включає до складу волокна, клей і різні барвники. Основною перевагою рідких шпалер є індивідуальність. Так як матеріал розлучається як шпаклівка і наноситься довільно.

Знаючи про всіх видах, текстури і можливості всіх видів шпалер, не важко визначитися з дизайном і варіаціями фону для спальні.