Для здійснення ремонту квартири дуже важливо правильно визначиться з тим, що саме ви хочете створити. Для цього потрібно розробити план дій, а також визначити тип ремонту. На сьогоднішній день є три основних види сучасного ремонту квартири: капітальний, косметичний ремонт, євроремонт. Кожен з варіантів має особливості створення, різні терміни, вартість.

Бажано, щоб процес ремонту проходив за допомогою фахівців, особливо якщо обраний капітальний вид. Це допоможе не допустити помилок під час роботи, а також створити оптимальні умови проживання. Розглянемо особливості сучасних видів ремонту, як правильно його вибрати, чим вони відрізняються, які етапи включає кожен варіант.

Косметичний ремонт: що може бути простіше?

Якщо ви вирішили оновити атмосферу в приміщенні, поміняти дизайн, зовнішній вигляд кімнати, то косметичний ремонт – це те, що вам потрібно. До основних процесів його здійснення можна віднести:

  • Чистова обробка стелі і стін. Найчастіше чорнова обробка не виконується або проводиться поверхневе шпаклювання і грунтовка. Для робіт використовується керамічна плитка, шпалери або фарба;
  • Фарбування, ремонт вікон і дверей в приміщенні;
  • Заміна підлогового покриття або його обробка. Найчастіше проводиться лакування або фарбування;
  • Переміщення освітлювальних приладів, заміна старих розеток.

Зверніть увагу, що даний різновид ремонту використовується найчастіше в квартирах вторинного ринку, так як він дозволяє надати свіжості і краси приміщенню.

Капітальний тип ремонту

Для його здійснення найкраще звернутися до фахівців, так як деякі процеси дуже важко здійснити без навичок і спеціального устаткування. Отже, до процесів капітального ремонту можна віднести:

  • Демонтаж міжкімнатних перегородок, а також обробки в квартирі;
  • Будівництво, зведення нових міжкімнатних перегородок, перепланування (вона обов’язково повинна бути затверджена спеціалізованими органами);
  • Повна заміна інженерних комунікацій (сантехнічні роботи, електрична проводка);
  • Чорнова і чистова обробка приміщень (в тому числі робота з ванною кімнатою).