Дзеркала по праву можна віднести до цінних аксесуарів, які крім свого функціонального навантаження можуть прекрасно виконувати і роль декоративного елемента в дизайні інтер’єру.

При створенні того чи іншого інтер’єру з використанням дзеркал, завжди є можливість вибрати найбільш підходящу в даному випадку модель, так як виробники радують тим асортиментом, який представлений на ринку.

Дзеркало в інтер’єрі

Мало купити дзеркало, необхідно ще гармонійно розмістити його в кімнаті, щоб максимально повно використовувати всі його функціональні і декоративні переваги.

При використанні дзеркал для декорування приміщення треба враховувати таке їх властивість, як відображення світлових потоків.

При грамотній розстановці ви зможете візуально змінити темну кімнату або ж додати додатковий обсяг вузькому коридорі.

Цікавий прийом і з особливою підсвічуванням дзеркала – так можна домогтися нескінченності простору.

Функціональна роль дзеркала

Підбираючи ту або іншу форму дзеркала необхідно враховувати не тільки особисті переваги естетичного характеру, а й слід враховувати яке буде функціональне призначення цього елемента.

Тепер розглянемо на що потрібно звертати увагу при розміщенні дзеркала в певній кімнаті:

  • Дзеркало на вхідних дверях. Таке рішення дозволить “розвантажити” вузький коридор. Плюс це дуже зручно з практичною точки зору – завжди можна подивитися на себе безпосередньо перед виходом з дому.
  • Дзеркало в прихожій. Встановлювати дзеркало в передпокої вкрай важливо. Якщо місця недостатньо, то можна використовувати варіант описаний вище. Якщо простір дозволяє, то можна вибрати і інші варіанти.
  • Дзеркало у ванній кімнаті. Для даного приміщення актуальною буде велика поверхня, що відбиває, особливо якщо ванна кімната має скромні розміри. Необхідно також вибирати ті дзеркала, які здатні витримати пар і вологу.
  • Дзеркало на кухні. Кухня практично завжди заставлена ​​великогабаритної меблями, тому дзеркала допоможуть візуально розширити межі і додати зорового простору.
  • Дзеркало у вітальні. У великій вітальні в принципі можна зовсім обійтися без дзеркал, так як вільного простору цілком достатньо. А ось для невеликих кімнат цей аксесуар може стати справжнім порятунком і виправити дрібні недоліки.
  • Дзеркало в спальні. Найкраще місце для дзеркал в спальні, це розміщення їх за тумбочками, що стоять біля ліжка. Так і світловий потік стане інтенсивніше, і до того ж не буде дратувати погляд. Плюс до цього, таке розташування поєднується з правилами фен-шуй.