У спальні люди проводять більше часу, ніж у вітальні. Цим виправдовується бажання зробити куточок відпочинку максимально затишним.

Але готове рішення – купити спальню недорого при обмеженому просторі змусить напружувати мозок. Якщо майже половину корисної площі займають ліжко, як розмістити решту меблів, не створюючи тісноти?

Поєднання двох предметів в одному

Коли обмеженість квадратних метрів не дозволяє розвернутися з обстановкою, виручають прості рішення під девізом «два в одному». Наприклад, ліжко-комод. З піднесеним на подіум ложем внизу відмінно розміщується безліч містких ящиків для постільної білизни, взуття, натільної білизни, шкарпеток та іншого одягу.

У спальному приміщенні на одну людину відмінним варіантом буде ліжко-трансформер. Вдень вона забирається і стає частиною шафи.

Інші варіанти поєднань:

  • Тумба цілком може бути одночасно туалетним столиком.
  • Та ж роль може бути відведена невисокому витонченому комода.
  • Дзеркало не знадобиться, якщо його роль візьмуть на себе дзеркальні дверцята шафи, візуально розсовують стіни вузьких кімнат.
  • Розширений підвіконня легко перетворюється в туалетний або комп’ютерний стіл, а при низькому його розташуванні – в затишний диванчик.

Використання вертикального простору стін

Коли внизу все заставлено, під самою стелею нагорі залишається достатньо місця. Підвісні полки і шафки, простягнувши уздовж однієї із стін, повністю вирішать проблему зберігання чого завгодно – книг і журналів, зимових або літніх головних уборів, взуття, інструментів і наборів для рукоділля. Шафа-купе теж може бути висотою до самої стелі.

Крім того, на стіну можна повісити:

  • Телевізор з плоским екраном. Тоді не буде потрібно традиційна тумба під нього.
  • Настінні бра, які замінять підлогові світильники.
  • Прикроватную полку замість тумбочки і стіл.

Компактні предмети меблювання мають додатковою перевагою – вигіднішою ціною в порівнянні з великими і громіздкими. Купуючи готові недорогі спальні, розраховані на невелику площу, можна оформити свій куточок відпочинку в єдиному стилі і підібрати комфортні колірні поєднання.

Спокійні і світлі відтінки меблевих фасадів не тільки стильно виглядають, вони створюють ілюзію легкості розширеного простору. Застосувавши такі прості хитрощі, можна домогтися того, що навіть в маленькій спальні замість тісноти буде просторо і легко дихати.