Планування в новобудовах (та й у вторинному житло) бувають різні, як за площею, так і за кількістю кімнат, тому в разі малогабаритних варіантів квартир необхідно виконати ряд заходів, спрямованих на візуальне розширення простору кімнат.

У нашому випадку ми розглянемо приклад спальні – її декорування, варіанти розміщення меблів і т. д. Надалі розберемо і інші приміщення – кухню, вітальню, дитячу та інше.

Розстановка акцентів. У будь-якому приміщенні необхідно створити ядро, своєрідний центр, щодо якого буде розвиватися майбутній інтер’єр спальні. У спальні таким ядром, як правило, виступає ліжко. Узголів’я ліжка і його декор – саме те, на чому можна розставити акцент, наприклад, стіна над узголів’ям (з картинами, фотографіями), м’яка оббивка самої вертикальної конструкції, цікаві та яскраві подушки.

Більше “прозорою” меблів. При покупці ліжка, туалетних столиків, комодів все орієнтуються на те, як ці меблі буде виглядати. Зрозуміло, габаритна меблі виглядає більш солідно і дорого, проте для малогабаритних спалень цей варіант не найвдаліший, тому що вона буде красти простір. В такому випадку краще купувати ліжко з ґратчастим узголів’ям в металевому виконанні. Замість комода для зберігання постільних речей можна виконати ящики під тією ж ліжком – в заправленому стані їх буде приховувати покривало, при цьому вони заощадять багато місця.

Багатофункціональні предмети. В умовах обмежених площ потрібно намагатися, щоб меблі виконувала не тільки свої прямі функції, але і брала на себе додаткові “обов’язки” – наприклад, пуф зі знімною кришкою (використовуємо як тумбочку), узголів’я ліжка виконано у вигляді полиць і т.д. Так само особливо варто звернути увагу на вбудовані шафи, які не будуть випирати масивом з площини стіни, а будуть виглядати більш гармонійно.

Атмосфера легкості. Застосування оздоблювальних матеріалів світлих відтінків – здавалося б, такий заїжджений рада для візуального розширення простору, однак він настільки дієвий, що альтернативи йому немає. Застосовуйте виразні, «свіжі» матеріали, які зроблять ваш інтер’єр не тільки гарніше, але і просто якісніше, дорожче, оригінальніше. Використовуйте різноманіття предметів інтер’єру – картини (або якісні фотографії в рамках), світильники (правильне світло помітно перетворює інтер’єр), квіти і т. д.