Якщо раніше каміни встановлювали виключно з метою обігріву житла, то зараз це стає актуально виключно для власників заміських будинків, які проживають там, на постійній основі. Для тих же, чиїм домом є ​​міська квартира або літня дача, камін швидше виступає в ролі декору, своїм полум’ям допомагаючи заспокоювати нерви господарів.

Каміни прийнято розділяти по виду палива, конструкції топки, за способом установки, за місцем застосування і, природно, дизайну.

Поступово відштовхуючись від кожного з пунктів, можна придбати такий пристрій, який найкращим чином буде служити саме для вас.

Починається все з вибору палива. Тут варто звернути увагу на те, який саме вогонь буде мерехтіти в топці. Розділити його можна на справжній і декоративний. Якщо в першому випадку дійсно можна буде відчути тепло, то другий створений виключно для радості очей, і опалювати таким приміщення, обійдеться в копієчку.

Перш ніж перейти до дизайну, потрібно приділити увагу конструкції топки. Як і годиться, можна вибрати між закритою і відкритою конструкцією, однак, другий варіант найкращим чином підходить саме для опалення будинку, в той час як перший, здатний радувати відкритим вогнем.

Наступним пунктом варто відзначити вибір дизайну. Для прихильників класики завжди можна вибрати камін з мармуру, малахіту або навіть чавуну. У сучасному ж світі, коли стиль приміщення прагне до технологій майбутнього, можна розташувати HI-TECH камін. Зазвичай, виконаний він з абсолютно нових матеріалів і може бути представлений в незвичайних формах. Як правило, саме з цієї причини, страждають його основні функції, і якщо ви захочете обігріти своє житло, у вас просто нічого не вийде. Чого не скажеш про каміни в стилі модерн, які поєднують в собі класику і підхід до сучасних реалій пристрої приміщення.