Оштукатурювання зовнішніх поверхонь будівель сприяє вирішенню дизайнерських задумок найбільш оптимальним способом.

При цьому помітно покращуються і експлуатаційні параметри споруд. Декор знижує теплові втрати, оберігає несучі елементи від несприятливої ​​погоди, приховує від поглядів невеликі недоліки, допущені будівельниками.

Головною відмінністю від решти фінішної обробки є методика нанесення. Суміш розподіляється безпосередньо по самим площинах, не треба робити каркаси, користуватися клеями, кріпленнями. Далі буде розписано докладніше про фасадну декоративну штукатурку для зовнішніх робіт, включаючи гідності її наступних видів.

Мінеральні

Поділяються склади по використовуваної основі. У цьому методі в якості основного компонента задіяний цемент. Оскільки інгредієнти коштують недорого, то загальна ціна виявляється в бюджетному сегменті. Завдяки натуральності забезпечується повна екологічна чистота, проникність для парів.

Гарантується і стійкість до морозів, впливів атмосферними опадами, відкритим полум’ям. Мікроорганізми на такий облицюванні не розмножуються, тому цвіль з грибками не з’являються. Після повноцінного висихання не відбувається усадки, не утворюються тріщини. Особливого догляду не потребує, запросто відмивається від забруднень.

Акрилові

Виробляються з однойменних смол, які зустрічаються і в ПВА клеях. У тарі знаходиться вже готова до застосування субстанція, її не потрібно додатково перемішувати з іншими сипучими матеріалами. Найкраще підходять для облагородження будинків, утеплених пінопластом або пінополістирольними утеплювачами.

Вони теж паропроникненням, як і попередній варіант. Підвищена еластичність сприяє отриманню красивою, рівній поверхні навіть без наявності досвіду у штукатура. Всі незначні тріщини з зазорами повністю затягуються без прояву майстерності. Залежно від наповнювачів можуть створюватися унікальні фактури і забарвлення.

Бактерицидні добавки надійно захищають лицьові частини від грибкових новоутворень з цвіллю. Відрізняються швидкістю висихання. Допускається промивати звичайною водою.

Силікатні

Базовим речовиною в них виступає рідке скло. Їх також не потрібно розводити, бо реалізуються в готовому стані. Оптимальні склади для утеплювачів з мінеральної вати, характеризуються пластичністю, проникністю для пари, водостійкість.