Проживати в будинку без належної вентиляції достатньо проблематично, тому що в кімнатах повітря буде застоюватися, що не сприяє комфортному мікроклімату.

Для того, щоб постійно насолоджуватися свіжим повітрям в будинку, необхідно здійснити монтаж вентиляції. Оптимальним варіантом для будинку є канальна вентиляція, яка характеризується високою продуктивністю.

Монтаж канальної вентиляції

Реалізація даної інженерної системи здійснюється у кілька етапів, жоден з яких не варто ігнорувати.

1. Підготовка проєктної документації

Після складання технічного завдання проводиться розрахунок повітрообмінних параметрів з урахуванням площі приміщення, числа побутової техніки, що проживають і використовується.

На цьому етапі враховуються такі умови:

  • система має бути максимально ефективною при мінімальних витратах;
  • магістраль повинна бути оптимізована (мінімально можлива кількість згинів та повітроводів);
  • повинен бути передбачений безперешкодний доступ до системи для обслуговування та перевірки системи;
  • передбачається резервний варіант у разі виникнення проблем в основній вентиляційній системі;
  • по можливості система вписується в інтер’єр, якомога гармонійніше.

Відповідно до поставленого завдання створюється схема, в якій враховується розташування всіх монтажних елементів і прописуються запланована траєкторія повітряних мас.

2. Монтаж обладнання системи вентиляції

Основні блоки вентсистеми в будинках, як правило, встановлюють на горищі, рідше визначають місце в підвалі. Всі потужні компоненти надійно закріплюють, щоб уникнути зайвої вібрації.

Про встановлення вентиляційної системи найкраще подбати до того, як будуть розпочаті чистові оздоблювальні роботи, щоб нічого не пошкодити під час встановлення.

3. Монтаж вентиляційних каналів

Насамперед проводиться розмітка та підготовка місця для встановлення повітроводів. У деяких випадках доводиться робити отвори в перекриттях і стінах.

Далі повітроводи блоково збирають і піднімають до місця встановлення. Матеріал повітроводів може бути різним – пластик, оцинкована сталь, алюмінієва фольга, склотканина та ін.

Залежно від виду вентиляційної системи підбирається відповідний спосіб з’єднання – зварне, фланцеве, бандажне, ніпельне. На магістральних поворотах та при приєднанні каналів до вентиляційної установки встановлюють гнучкі повітроводи.

4. Монтаж добірних елементів

На цьому етапі система укомплектовується повітронагрівачем, дефлектором, дифузорами або гратами, повітряними клапанами та іншими конструктивними елементами.

Якщо ви хочете, щоб у ваш будинок надходило свіже та чисте повітря, то додатково в припливний канал вентиляції можна встановити очищувач-знезаражувач.

5. Підключення до електричної мережі

Для безпечної та стабільної роботи вентиляційного обладнання обладнають спеціальну шафу автоматики та управління в якій розташовується все необхідне для регулювання роботи системи.

6. Пусконалагоджувальні роботи

Після перевірки правильності підключення та відповідності заявлених параметрів фактичним переходять до тестування системи на максимальній потужності.

Потім господареві будинку вручається пакет документів – паспорт, інструкція, тех. документація, акт приймання.