При заміні міжкімнатних дверей часом часто губишся у виборі, від величезної кількості пропозицій голова йде обертом. Щоб прийняти правильне рішення, треба чітко розуміти, що хочете отримати в результаті і на яку суму можете розраховувати.

Особливості конструкції

Плити МДФ це деревоволокнисті плити покриті плівкою ПВХ, дерев’яним шпоном, ламінатом, використовуються для внутрішнього оздоблення та виготовлення міжкімнатних дверей. Відмінними рисами є наявність і форма скляних вставок або нанесених фасок.

Переваги

Плити МДФ застосовуються для виготовлення меблів, дверей, перегородок і мають такі переваги:

  • екологічний матеріал;
  • не деформується при зміні температур.

Поряд з достоїнствами є недоліки – вбирають вологу і не досить міцні.

Таким розмаїттям моделей не може зрівнятися жоден інший матеріал, все це завдяки своїм характеристикам. У полотно двері добре монтуються скляні вставки, що не розхитуються при зміні температури, так як МДФ не схильний до стиску і розбухання, чого не скажеш про дерево, де будь-яка зміна вологості в повітрі негативно позначається на конструкції.

Також завдяки різноманітності обробки, двері МДФ можна підібрати під будь-який інтер’єр, а дерев’яний шпон не дозволить відрізнити двері від натуральних.

Монтажні роботи

Двері встановлюються за принципом розсувних, орних, поворотних. Від способу установки залежить і монтаж, Але практично для всіх видів відкривання монтується дверна коробка, яка і є основним стримуючим каркасом.

Дерев’яна коробка для полотна збирається з дотриманням горизонтальних і вертикальних ліній будівельним рівнем.

Дверна коробка вставляється в отвір і закріплюється шурупами. Монтаж двері виробляють з установкою порога і без нього.

Навісні петлі врізаються з одного боку полотна з урахуванням одного рівня з площиною. Далі дверне полотно вставляється в коробку і закріплюється саморізами.

Щілини і нерівності після установки коробки заповнюються піною, залишки знімаються ножем і кріпляться лиштви. З установкою двері цілком можна впоратися самостійно при наявності необхідних інструментів і акуратності в роботі.

Необхідні інструменти

При монтажі знадобляться:

  • ножівка, рівень, стамеска;
  • шуруповерт і дриль;
  • піна;
  • шурупи, петлі, дверні замки і цвяхи зазвичай купуються відразу з полотном.

Озброївшись необхідним набором цілком можна заощадити на установці.