Дно ліжок скріплюється спеціальними планками, які є основою для укладання матраца і називаються ламелями. Саме ці деталі відчувають основні механічні навантаження, піддаються найбільшому зносу.

Будь-яка, навіть сама міцна конструкція, з часом потребують до себе уваги. Можна замовити ремонт ламелей, звернувшись до досвідчених, кваліфікованих фахівців.

Правила

Ремонт ламелей може складатися в посиленні кріплення до конструкції ліжок за допомогою нових деталей, реставрації старих планок, їх повної заміни. У будь-якому варіанті варто враховувати показники:

  • матеріал ламелей;
  • розмір;
  • спосіб кріплення до ліжка.

Ламелі не роблять з ДСП, даний матеріал не витримає навантажень. Основу становить клеєна фанера з берези, бука, сосни, інших порід. Шарів повинно бути від 5 до 7. Якщо передбачається розміщення двох осіб, або одного з великою вагою, можна використовувати Дев’ятишарові фанеру. Або більш тверду деревину бука.

Ремонт методом проклеювання, підкладки смуг металу варто робити якщо сталося розшарування матеріалу. У разі поперечних тріщин ламелі потрібно міняти, накладки тут не допоможуть. У ліжку не може бути менше 15 планок, відстань між ними не повинно перевищувати ширину одного елемента.

Способи і етапи

Потрібно підготувати рівну поверхню, закрити її плівкою, щоб запобігти пошкодженню статі. Після чого прибрати з ліжка все зайве і відкрити підставу з ламелями. Уважно оглянути всі, визначити стан. Нормальні, міцні елементи демонтувати не варто. Найчастіше вони розташовуються в головах і в ногах, де навантаження випадають менше.

Залежно від конструкції ліжка може знадобитися зняття бічних панелей і спинок. Потрібно сфотографувати місця і тип кріплення, потім розбираючи складати деталі окремо, щоб не переплутати.

Ламелі кріпляться різними способами, але найчастіше знадобиться шуруповерт. Крім гвинтів і гайок, планки можуть заводитися пази. Тому демонтаж потрібно проводити ретельно, витягувати планки з кріпильних гнізд акуратно, щоб не пошкодити місця приєднання до остову. Це стосується також пошкоджених або тріснутих ламелей.

У разі повного виходу з ладу, нові планки можна виготовити своїми руками з дощок, що продаються в господарських магазинах. Потрібно точно дотримуватися товщину, ширину і довжину деталей. При цьому товщина не повинна бути нижче 20 мм, якщо ламелі накладаються на остов секції, то можна вибрати більш широкі.

Деревину планок краще просочити антисептиком або покрити фарбою, щоб підвищити термін служби.