Облаштування ресторанів зручними диванами і кріслами є такою ж важливою задачею, як і гарна кухня. Комфортні умови, краса інтер’єру багато в чому залежить саме від цих меблів.

Вимоги

Ресторан є самим респектабельним закладом громадського харчування, люди приходять сюди на тривалий час, не тільки поїсти, а й відпочити. Звідси виникають вимоги до крісел і диванів:

  • зручність і комфорт;
  • краса;
  • міцність і довговічність;
  • відповідність стилю закладу.

Крім функціональних і естетичних вимог, є конкретні за габаритами, типам. Для крісел потрібно враховувати розміри сидіння, які повинні бути від 42 см до 45 см в глибину і від 45 см до 63 см в ширину. Висота спинки може бути різною, вона може залежати від типу і габаритів столів, особливостей оформлення решти інтер’єру. Крісла можуть бути м’якими, але не зайве.

Для диванів глибина сидіння повинна починатися від 60 см, при цьому даний предмет може бути дуже м’яким, на відміну від крісел.

Види і вибір

Крісла можуть відрізнятися по висоті, наявності або відсутності підлокітників, матеріалу обробці, висоті спинки. Дивани вибирають з огляду на висоту над підлогою і кількість місць.

Зупиняючи вибір на таких меблів, перш за все варто враховувати зручність сидіння клієнта і можливість при цьому приймати їжу, вести бесіду. Людина повинна мати можливість нахилятися до столу, відкидатися на спинку, обертатися до співрозмовника. Всі дії повинні бути однаково комфортні для людей різного віку і комплекції.

Міцність і стійкість крісел і диванів повинна бути максимальною. При цьому вони не повинні бути громіздкими, при бажанні відвідувач може їх повернути, посунути.

Оздоблення передбачається шкірою, тканиною. Варіанти з екокожа не є практичними для ресторанів. Постійне навантаження призведе до швидкого зносу поверхні, меблі почне облазити. Шкіряні меблі підвищить статус ресторану, зробить його більш респектабельним.

Тканинна оббивка повинна поєднуватися з певним стилем, якщо оформити інтер’єр дорого, то такі меблі буде виглядати дешево, не буде відповідати решти предметів. Варіанти підійдуть для сільського стилю, модерну, прованс. Для хай-тека можна створити крісла та дивани, де багато пластика, металу.

Для ресторанів важлива гігієнічна, немарка меблі, можливість швидкого та якісного її очищення.