Одним із затребуваних матеріалів для будівництва, внутрішніх і зовнішніх оздоблювальних робіт є дошка обріза. Це виріб з прямокутним перетином, обробленими краями, універсальним призначенням.

Воно використовується в різних галузях промисловості: обробка стін і підлоги, виготовлення меблевих конструкцій, огорож, перекриття покрівлі. Натуральні пиломатеріали виробляються з міцних порід деревини. Природна сировина забезпечує виробам прекрасні характеристики і властивості.

Особливості виробництва

Виготовлення будматеріалів – складний процес, який включає кілька етапів. Спершу колода розпилюється на кілька елементів. Для цього використовується один з трьох способів:

  • Радіальний. Для виробництва використовується середня частина колоди, що дозволяє отримувати продукцію першокласної якості. Розпил здійснюється через його середину. Такі вироби майже не схильні до деформацій, а й коштують дорожче інших варіантів.
  • Напіврадіальний. В цьому випадку витрата природного сировини здійснюється більш економічно. Розпил здійснюється під кутом 45 °. Якість, як і ціна продукції, – середні.
  • Тангеціальний. Такий спосіб застосовується для виготовлення дешевих пиломатеріалів. У них висока схильність пошкоджень і розбухання. Розпил здійснюється під гострим кутом по відношенню до волокон дерева.

Отримані вироби обробляються і сушаться в спеціальних камерах. Від вологості сировини залежать їх міцність і довговічність, стійкість до пошкоджень і зовнішніх чинників.

Для виготовлення обрізної дошки використовуються різні породи: м’які – береза, сосна; тверді – дуб, бук, граб. Якісні, міцні пиломатеріали створюються і з хвойних дерев: сосни, ялини, модрини.

Види і сорти

Дошка для будівельних і оздоблювальних робіт розрізняється по вологості. Перший тип – сирі пиломатеріали. Їх вологість становить 22%. Вироби зовсім не піддають сушці, тому вони не стійкі до гниття. Конструкції з такої сировини характеризуються низьким рівнем міцності. Після природної сушки вироби покриваються тріщинами, їх гладка структура стає пухкої і нерівномірною.

Якщо вам потрібно придбати якісну сировину для будівельних робіт, облицювання стін або підлоги, вибирайте суху обрізну дошку. Після обробки виробу просушиваются в камері, що знижує відсоток вологи. Така продукція характеризується міцністю, стійкістю до механічних пошкоджень. Конструкції з сухої обрізної дошки довговічні і надійні.

Третій тип – сирі антисептичні пиломатеріали. Вони не сушаться в термокамерах, але обробляються антигрибковими складами, які захищають вироби від цвілі, гниття, роблять їх більш стійкими до вологи і механічних пошкоджень.

Ціна обрізної дошки залежить не тільки від виду сировини і типу продукції. На даний показник впливає сорт. Бездоганною якістю володіють пиломатеріали з категорії «добірний». Це кращі і найдорожчі вироби, які використовуються в машино- і суднобудуванні. Дошки мають правильну геометричну форму, привабливу природну текстуру. На них не має дефектів і пошкоджень.

Обрізна дошка 1 сорту використовується в будівництві, виробництві меблевих конструкцій. Для такої продукції характерна наявність незначних і майже непомітних дефектів. Дошка має правильну форму і красиву текстуру.

Пиломатеріали 2 сорти застосовуються в будівельній індустрії, використовуються для виготовлення меблів. Такі варіанти мають непогану якість, на поверхні дощок можуть бути присутніми невеликі сучки. Але перед використанням матеріалів рекомендується додатково обробити краї захисними, антигрибковими складами.

Обрізна дошка 4 сорти – низькоякісна продукція, яка використовується для виготовлення тари, пакувальної продукції, незначних деталей для меблевих конструкцій. Перед застосуванням пиломатеріали необхідно обов’язково обробити. На таких виробах є дефекти.

Якщо вам необхідні пиломатеріали для будівництва, оздоблювальних робіт та інших завдань, скористайтеся послугами компанії «Стройассортімент». Вона пропонує великий вибір виробів різного класу власного виробництва. На сайті можна ознайомитися з асортиментом продукції, цінами, умовами співпраці. Якісні будівельні матеріали – запорука міцності, довговічності і надійності конструкцій.