Стиль кантрі – це досить популярний сьогодні напрямок в дизайні інтер’єру, що передбачає оформлення приміщення в сільському стилі.

Найчастіше його використовує будівництво дачних будинків, адже саме в заміському житло подібний інтер’єр найбільш доречний.

Що стосується міських квартир, то тут описується напрямок не настільки поширене, хоча і зустрічається. В основному, жителі мегаполісів воліють використовувати його для оформлення кухонь.

Кантрі-стиль – це загальна назва різних напрямів. Як то кажуть, на будь-який смак.

Так, хтось мріє про створення в своєму будинку атмосфери англійського котеджу, хтось без розуму від оформлення швейцарського шале, а хтось, залишаючись патріотом, вважатиме за краще оформити житло в стилі української хати.

Останнє, до речі, краще з фінансової точки зору. У всякому разі, при наявності часу і бажання шукати предмети старовини для створення органічного і «правдивого» інтер’єру, адже знайти українське начиння і меблі куди простіше, ніж англійську або французьку.

З іншого боку, який би інтер’єр споживач не вибрав в результаті, існує безліч можливостей для його створення, будь то виготовлення меблів на замовлення або покупка предметів інтер’єру «під старовину».

Використовуються дизайнерами і спеціальні прийоми. Такі, наприклад, як штучне зістарювання оздоблювальних матеріалів і меблів.

Головне – не забувати про те, що стиль кантрі – це не просто сільський інтер’єр, але і екологічність використовуваних в ньому матеріалів. Благо, з вибором останніх проблем немає. Найбільш поширеним і популярним є, безумовно, дерево.

Вироби з нього, як правило, в кантрі-інтер’єрі переважають. Дуже добре підходять і об’єкти неживої природи: камінь, глина, пісок та ін.

Може бути задіяний і метал, але не всякий. Бронза, латунь, ковані вироби цілком підійдуть, а ось хромованих, блискучих виробів краще уникати.

Стиль кантрі може бути використаний, як в окремому приміщенні, так і в усьому будинку. Більш того, багато проектів будинків ідеально відповідають цьому напрямку.

Взяти, наприклад, такі популярні сьогодні зруби. Багато споживачів вважають за краще справжні дерев’яні будинки.

А ще дуже важливо дотримуватися одного напрямку. Не варто компілювати елементи з різних напрямків. Скажімо, якщо приміщення оформляється в стилі французького сільського будиночка, то в інтер’єрі повинно бути багато яскравих кольорів.

Припустимо квітковий орнамент, лампи з тканинними абажурами, композиції з сухих рослин і ін. Свої особливості має і оформлення приміщення в англійському, американському, італійському стилі. Всі вони мають неодмінно враховувати.