Спальня – найкраще місце для відпочинку, наповнення позитивними емоціями. Вона не просто повинна, вона зобов’язана бути красивою, стильною і максимально затишною. Всього цього дозволяє домогтися ремонт спальні. Фахівці радять відводити для цієї кімнати найсвітліше, добре ізольоване приміщення в будинку.

Це може бути кімната з вікнами на південь, схід, південний схід. Стилістика спальні другий важливий момент. Перед її вибором потрібно визначитися з призначенням спальні. Дизайнери визначають три різновиди – батьківська кімната для сну, дитяча, спальня і робоче місце.

Останній варіант використовується при наявності незначної площі, коли для окремої спальні неможливо виділити своє приміщення. Тому тут частіше встановлюється м’які меблі, і предмети для роботи – стіл, крісло, стелаж. Все це допоможе відчувати себе в цьому приміщенні легко і зручно.

Для дорослих людей рекомендується підбирати обробку світлих тонів, які максимально сприяють комфортному, спокійному відпочинку. Для дитячої можна підібрати кольори яскравішою – блакитні, зелені, рожеві, жовті, помаранчеві. Однак перевантажувати дитячу одним лише кольором не рекомендується. Кольори можна комбінувати і досягати чудових результатів в оформленні інтер’єру.

Для комбінованих спалень переважно зонування. Від ліжка робочу область можна відокремити ширмою, матованим склом. Місце відпочинку можна оформити в спокійних тонах, а для робочої зони використовувати кольори, які посилюють концентрацію – сині, коричневі.

Матеріали для обробки спальні потрібно підбирати екологічні, натуральні – шпалери, дерево, камінь, якісний текстиль. Шпалери для спальні не повинні бути незграбними. Такими матеріалами можна обклеювати лише частина стін, а всі інші оформляти одноколірними спокійними тонами. Чудових результатів можна досягти, якщо використовувати декоративну штукатурку.

Текстиль – найважливіша складова інтер’єрного дизайну. Він включає не тільки штори, але і покривала, пледи, наволочки на декоративні подушки. Колірна гамма текстилю може бути різною. Можна все оформити з використанням однієї матерії або зробити яскравий акцент на чому-небудь – наприклад, на декоративних подушках.

Освітлення спальні повинне бути багаторівневим. Це означає, крім стельового люстри, в кімнаті також повинні бути присутніми бра біля ліжка або невеликі лампи на приліжкові тумбочках. Можна використовувати і торшери. Світло, що йде не зі стелі, а з середини приміщення робить освітлення м’яким, розсіяним, спокійним, що особливо актуально для цієї кімнати.

Меблі в спальню можна вибрати в будь-якому стилі, але обов’язково потрібно придбати ліжко, яка забезпечить самий комфортний сон.