У роботі з організації в будинку електричної системи дуже важливо заздалегідь вирішити, чи хочете ви мати великі електричні прилади – водонагрівач, електричну плиту, електропіч тощо. Вони вимагають великого розподілу гілок, і необхідно спочатку перевірити і вирішити це питання з місцевою енергетичною компанією – чи буде такий розподіл можливим.

Часто через велике навантаження старих ліній низької напруги, максимальне виділення йде на рівні 12-15 кВт, а водонагрівач забезпечує зручне використання душа при показниках не менше 20 кВт. При несприятливих умовах, на жаль, вам потрібно планувати зміни, які можуть виявитися клопітно. Але на то ви і господаря в будинку!

Внутрішній електричний монтаж

На щастя, у міністерстві внутрішніх справ плануванні електропроводки у нас є дуже велика свобода. На кількості розеток і джерел світла не варто економити. Ви не зустрінете людей, які думали б, що у них вдома занадто багато цих елементів. А ось скарг на брак вистачає. Навіть сьогодні, якщо деякі дизайнери та архітектори проектують будинки, в яких число гнізд адаптовано до застарілого мінімального стандарту (норматив) – 1 розетка для 6 м2 кімнати. Крім того, часто в чотирьох стінах стін з «гніздами» для електроприладів всього дві. У зв’язку зі зростаючим числом електричних приладів, необхідних для життя, цього занадто мало. По суті, тому і отримують таке поширення різні, мережеві фільтри, подовжувачі та трійники.

Краще подумати про це заздалегідь і попросити електрика навіть там, де в даний час ми не очікуємо будь-якого електроустаткування, зробити кілька додаткових розеток. Найбільш часто їх недолік відчувається, в основному, на кухні, де відсутність розеток для кавоварки або блендера можна сильно ускладнити процес готування. Нагадаємо, що в будинках сьогодні з’являється все більше і більше електроприладів. І, відповідно, кількість розеток і ламп в квартирі та будинку, виявляється, недостатнім.

Зовнішній електричний монтаж

Одна з найпоширеніших помилок при створенні вашого першого будинку, це те, що господарі забувають, про можливі навантаженнях на систему. Часто необхідна електрична система, здатна включити в себе і витримати додаткові навантаження: домофон, сигналізацію (яка повинна охоплювати не тільки будівля, але територію, ворота), ворота, освітлення під’їзної дороги та саду. На терасі в альтанці і навіть в середині саду корисно організувати електричну розетку (звичайно, в герметичному корпусі). Навіть якщо ми використовуємо не електричні газонокосарки, це корисно, щоб мати можливість можливість приєднати електропилку, тримери, кущорізи або електричний гриль.

Коли ми плануємо ворота на ділянку, буває, що потрібна внутрішня зв’язок або електромагнітний замок і часто система відеоспостереження. Всі ці пристрої вимагають електричні силові й сигнальні кабелі. Для підключення стаціонарних електроустановок до електричної мережі змінного струму можна застосовувати кабель ВВГ.

На жаль, багато людей не згадати про всі ці агрегатах, поки будують дорогу і під’їзд до неї. А після закінчення робіт робити розкопки для проведення кабелів – велика проблема. Найкраще про ці елементи думати на дуже ранній стадії будівництва, коли йдуть земляні роботи для фундаменту. Так як ви замовляєте екскаватор для їх виконання, то зробити додаткові дрібні і вузькі траншеї – не проблема. В одній траншеї можуть бути організовані відразу кілька кабелів. Увага! Заземлення повинні бути розміщені тільки спеціально розробленими проводами з міцною ізоляцією – проконсультуйтеся з електриками.