Забезпечення освітлення на дачі є важливою задачею для всіх садівників.

Останнім часом на садових ділянках найчастіше використовуються світлодіодні світильники, які стали альтернативою лампам розжарювання. Такі світильники на порядок надійніше і економічніше своїх попередників. Слід розібратися в їх характеристиках.

Чим хороші світлодіодні прожектори?

Led прожектор на світлодіодах є ряд переваг. Головною їх особливістю є більш низьке споживання електроенергії. Прожектори на 50 ват досить для висвітлення немаленькою території. Вони більш надійні і не вимагають заміни протягом 5-7 років.

До переваг таких світильників можна віднести:

  • стійкість до перепадів електричної напруги, які на дачі бувають досить часто;
  • переносимість до температурних коливань від сильної спеки до морозів до -40 градусів;
  • добра переносимість атмосферних впливів у вигляді дощу і снігу.

Види

Світлодіодні прожектори розрізняються по потужності. На полицях магазинів можна зустріти прожектори від 10 до 100 Вт. Але бувають і більш потужні види, які застосовуються на великих площах. Прожектори можуть відрізнятися за типом світіння: теплі, застосовні на прибудинковій території і холодного типу, для забезпечення максимально яскравого освітлення.

Також існують прожектори з датчиком руху. Принцип роботи такого світлового обладнання зводиться до того, що він включається в момент проходження під ним. В інший час він перебуває у вимкненому стані. Це дозволяє значно економити на рахунках на електроенергію. Такі прожектори виконують ще й захисну функцію. Вони включаються в момент проникнення сторонніх осіб на прибудинкову територію.

Встановлення прожектора на дачі

Для гарного освітлення території перед будинком, прожектори повинні бути встановлені в ряд. Щоб забезпечити пристойне освітлення досить встановити кілька прожекторів середньої яскравості. У зоні, де не потрібен постійний світло, можна встановити прожектор, оснащений датчиком руху. Це зазвичай зона воріт, хвіртки або територія за будинком. Там люди ходять рідко, тому висвітлювати таку територію постійно не потрібно. Датчик можна налаштовувати відповідно до своїх потреб. Всі прожектори необхідно встановлювати під кутом в 30 градусів. Це забезпечить хороше освітлення прилеглої території.

Прожектор на світлодіодах – це відмінний і надійний варіант освітлення ділянки.