Мобільні освітлювальні комплекси – це автономні освітлювальні пристосування. Мобільні освітлювальні комплекси складається з платформи, на якій розташовується сам освітлювальний пристрій і електростанція, від якої він працює.

Електростанція оснащена генератором на бензиновому або дизельному паливі. В ідеалі генератор повинен працювати не менше 10 годин без перерви.

Платформа зазвичай виконана з причепом і закрита кожухом. З одного боку він являє собою просту панель з віконцем для можливого обслуговування, з іншого торцеву кришку, яка відкидається вниз на шарнірах. Обидві бічні стінки кожуха складаються кожна з двох частин, які відкриваються один до одного назустріч.

Освітлювальні комплекси необхідні для забезпечення освітлення в місцях проведення рятувальних операцій, при проведенні масових заходів. Особливо виправдане їх застосування в умовах обмеженої видимості, наприклад, вночі, в складних погодних умовах. Завдяки освітлювальним комплексам можна швидко відреагувати на надзвичайну подію і вжити всіх необхідних заходів по ліквідації наслідків.

Освітлювальні комплекси дуже швидко збираються. Збірка комплексу на основі телескопічних щогл займає в середньому 5 хвилин, а збірка комплексу на основі причіпного шасі займає не більше 20 хвилин. В екстрених ситуаціях час має величезне значення.

Мобільні освітлювальні комплекси допомагають вирішити широке коло завдань. Вони використовуються для організації освітлення в місцях проведення рятувальних операцій, ремонтно-відновлювальних робіт. Їх використовують, щоб висвітлювати місця дорожньо-транспортних пригод. Ці агрегати застосовуються в будь-яких аварійних і надзвичайних ситуаціях. Мобільні освітлювальні установки застосовуються при проведенні масових заходів, за допомогою них висвітлюються будівельні майданчики.

Використання освітлювальних комплексів має багато переваг. Завдяки їм можна оцінити обстановку, стан будівельних конструкцій при надзвичайній події. Завдяки освітлювальним комплексам можна організувати умови для здійснення рятувальних робіт. Освітлювальні комплекси дозволять в разі необхідності задіяти спеціальну техніку. Їх використання дозволяє знизити відсоток травматизму серед пожежників і рятувальників. Завдяки освітлювальним комплексам при проведенні масових заходів люди можуть нормально пересуватися.