Вважається, що ванна кімната, це місце в будинку з найкращим освітленням. Слідуючи цьому правилу і потрібно підбирати освітлення у ванній кімнаті.

Слід пам’ятати, що ванна кімната це місце з підвищеною вологістю і постійним теплом і в такій атмосфері витримає не кожен освітлювальний прилад. Покупцеві запропоновані лампи, які не бояться пара, стійкі до корозії, до прямого попадання води і перепадів температури.

При покупці світильника, потрібно уважно прочитати інструкцію, де у вигляді (як правило) двозначного числа, вказується завжди виробником ступінь волого і пилонепроникність. Це своєрідний код де перша цифра це пилонепроникність, друга влагонепроницаемость; природно, чим більше цифра, тим вище ступінь захисту.

Ні в якому разі не означає, що світильники з класифікацією 14 гірше або краще, ніж класу 41. Йдеться про область освітлення у ванній кімнаті, застосування і призначення даних приладів. Виходячи з вищесказаного видно, що для ванної кімнати важливіше друга цифра, яка не повинна бути менше ніж 4. Для комфортності загальну освітленість потрібно тримати на рівні 75 люкс. Наприклад, для маленької ванної загальною площею в 2 квадратних метра цілком достатньо лампи в 60-75Вт, 6 кв.м.-150 Вт і так далі в міру збільшення площі.

Для необхідної безпеки, світильники потрібно розташовувати на відстані, недосяжному для бризок. Також для безпеки практикується установка низьковольтних світильників, тим більше, що сучасні технології дозволяють приховану установку трансформатора, наприклад під підвісною стелею.

Існує дуже багато мобільних світильників, які можна рухати, повертати, змінювати напрямок світла, змінюючи інтенсивність освітлення ванної кімнати. Це допоможе змоделювати освітлення у ванній кімнаті на свій смак. Зовнішній вигляд таких світильників, як правило, не дуже ефектний, зате їх технічні параметри досить високі.