Навряд чи хтось буде заперечувати той факт, що LED-технології є набагато більш вигідними, ніж будь-які інші альтернативи.

Але якщо з лампами, призначеними для домашнього використання, все більш-менш ясно, то такі конструкції, наприклад, як консольні світлодіодні світильники можуть не зовсім яскраво демонструвати переваги свого зовнішнього вигляду. У цій статті ми розглянемо далеко не найочевидніші технічні моменти, які характерні для пристроїв даного виду.

Перш за все, звернемо увагу на параметри світловіддачі. LED-технології дозволяють домогтися дуже хороших показників, зокрема 130 і більше люменів на Ватт. Чим більше це значення, тим в кінцевому підсумку користувачеві доводиться менше витрачати коштів в якості оплати за електроенергію.

Другий, не менш важливий момент, – це спрямованість світлового потоку. В окремих випадках це може вважатися недоліком, але все ж, з огляду на велику висоту, потік світла виявляється досить добре розсіяним і висвітлює необхідну площу.

Консольні світлодіодні світильники: вартість експлуатації

Найбільш значимий параметр з фінансової точки зору, – це сам світильник. Не слід забувати про те, що додаткові витрати можуть знадобитися на інсталяцію. У деяких випадках доведеться скористатися послугами компанії, співробітники якої мають необхідну кваліфікацію, а також дозвіл для роботи на певних висотах.

З технічних характеристик важливим параметром є коефіцієнт пульсації, який зазвичай не перевищує одного відсотка.

Незаперечна перевага LED-технологій – стійкість до перепадів напруги, що для нашої електромережі досить часте явище. Зокрема, навіть звичайні лампи розжарювання можуть виходити з ладу через стрибки напруги. Консольним світлодіодним світильників ж не страшно, коли напруга стрибає на сотні Вольт і досягає значення в 1000 Вольт. Звичайно ж, мова йде про тимчасові явища.

Що стосується обслуговування, то для консольних світлодіодних світильників не потрібно бригада, яка б проводила будь-які маніпуляції після установки. Вони працюють самі по собі, ніяких витратних матеріалів не вимагають. Витрати потрібні лише на монтаж і заміну, але з огляду на те, що очікуваний термін служби складає близько 100 тисяч годин, заміна як планова операція навряд чи взагалі має передбачатися.