Що за ванна кімната без рушникосушки? Вона є важливим елементом ванної кімнати – по-перше, обігріває приміщення, а по-друге, виконує роль сушарки для рушників і дрібної білизни. Цей опалювальний прилад не завжди легко вибрати, так як на ринку їх представлено безліч. Давайте розберемося, що ж потрібно знати, перш ніж приступити до вибору цього корисного пристрою.

Отже, рушникосушки бувають трьох типів:

  • водяні, чия система нагрівання пов’язана з централізованим теплопостачанням, тобто обігрів відбувається за допомогою циркулюючої в пристрої гарячої води. Відповідно, при сезонному відключенні гарячої води в Вашому районі або на підводному човні, що зачіпає тепломережі, така рушникосушка марна;
  • ті, що діють за електромережі. Їх порожниста основа наповнена спеціальною рідиною (водою, маслом або антифризом). Нагрівальним елементом служить вбудований термоелектричний нагрівач (ТЕН) або кабель, що гріє. Регулювати температуру нагрівання в цьому пристрої можна за допомогою термостата, який ще й зберігає задані настройки;
  • комбіновані, що поєднують в собі водяний і електричний принцип обігріву. Це універсальні рушникосушки із нержавіючої сталі, здатні працювати в різних режимах. Єдиний можливий мінус такого пристрою – ціна.

Варто звернути увагу на форму рушникосушки. Як правило, існує два її варіанти – у вигляді «драбинки» і у вигляді “змійки”. Найчастіше перевагу віддають звичної «змійці», за рахунок стандартного типу установки, невисокої ціни і довговічності. Але потрібно відзначити, що «драбинка» має привабливий зовнішній вигляд, зручна в експлуатації і, головне, здатна обігріти приміщення значно більшої площі. А це означає, що у ванній кімнаті, оснащеній таким пристроєм, температура буде куди більш комфортною.

Які матеріали використовуються у виробництві рушникосушок електричних? Вони виготовляються з нержавіючої сталі, міді, латуні, металопластику, поліпропілену. Нержавіюча сталь володіє антикорозійними властивостями і стійка до впливу кислотності води. Труби з латуні мають гарну теплопровідність, але, на відміну від нержавіючої сталі, менш міцні. Труби з металопластику можна віднести до самим бюджетним. Поліпропіленові труби прості в установці, недорогі і надійні.

При виборі рушникосушки необхідно врахувати ще кілька важливих параметрів:

  • розмір цього виробу і співвідношення його з площею Вашої ванної кімнати;
  • діаметр водовідведення;
  • робочий тиск і ємність (для рушникосушок водного типу);
  • потужність і напруга (для комбінованих і електричних моделей).

Ці характеристики повинні бути вказані в супроводжує виріб документі. Вивчіть його, щоб швидко визначити, чи підходить Вам сподобалася модель рушникосушки. При покупці пристрою не забувайте вимагати не тільки технічну документацію, а й гарантійний талон. Це дозволить вам уникнути можливих непорозумінь.