Правильно виконане освітлення є життєво важливою умовою для будь-якої людини.

При цьому проведені вченими дослідження доводять, що саме від якості освітлення залежить здоров’я людини, стан його комфорту і рівень працездатності.

Для досягнення всіх цих показників необхідно щоб освітлення було не просто виконано, а зроблено це професійно і правильно. А для того щоб це було реалізовано необхідний проект.

Не тільки внутрішнє освітлення приміщень має дуже великий вплив на людину. Зовнішнє, вуличне освітлення так само позначається на стані комфорту людини, але в даному випадку тоді, коли він знаходиться поза домом, офісу або громадського місця.

Так при знаходженні людини на темній вулиці почуття страху та дискомфорту будуть переслідувати його протягом усього його шляху.

Говорити в цьому разі про висвітлення проїжджих частин взагалі не слід, так як це є життєво важливою умовою.

При цьому, так само як і при організації внутрішнього освітлення, зовнішнє освітлення повинно мати проект, що відповідає всім правилам і нормам, за яким і будуть виконуватися роботи.

Сама розробка проекту зовнішнього освітлення є дуже трудомістким і відповідальним процесом, який включає в себе виконання певних етапів.

До основних етапів розробки проекту зовнішнього освітлення можна віднести:

  • отримання технічного завдання на розробку проекту, в якому будуть відображені всі необхідні параметри;
  • вибір основного обладнання, а саме джерел світла, пристроїв управління ними та інших елементів системи;
  • розробку креслень і розрізів в спеціальних програмах;
  • розробку пояснювальної записки, в якій даються всі основні характеристики майбутньої системи освітлення і даються пояснення прийнятих рішень;
  • загальний план місцевості з нанесеними на нього джерелами світла.

При складанні проекту для зовнішнього освітлення повинні бути повністю дотримані всі існуючі норми і вимоги.

Це необхідно для того щоб даний проект був повністю технічно вірним і міг врахувати всі особливості місцевості і подальшого сприйняття світла оточуючими.

Крім того всі елементи які в подальшому будуть використовуватися для реалізації проекту в життя повинні мати всі необхідні сертифікати і паспорти, для того щоб все характеристики і якісні показники елементів системи документально відповідали тим що вказані в проекті.