Всім відомо, що без каналізації в сучасному житлі нікуди. Вона не тільки дозволяє підтримувати санітарні норми в будинку, але і наділяє тим комфортом, без якого сьогодні вже навряд чи хтось обійдеться. Такого роду комунікації діляться на внутрішні і зовнішні.

У цій статті ми дамо лише короткий опис каналізації і дамо полегшену версію її класифікації. Проект каналізації заміського будинку більш детально розглядається на сторонніх інтернет-ресурсах.

Щоб успішно встановити каналізаційне обладнання, слід звернути до кваліфікованих фахівців і працівникам. В іншому випадку навіть малий недолік може в подальшому серйозно позначитися на функціонуванні всієї системи. До того ж, кожен заміський будинок вимагає індивідуального підбору каналізаційної системи – є безліч факторів, від яких буде залежати продуктивність і терміни експлуатації каналізації.

Тепер розберемося з функціоналом внутрішньої і зовнішньої каналізацій.

Зовнішня каналізація покликана виводити стоки з приміщень і будівель до певного місця – в водоприймач, потім очисну систему, з якої вже очищені стоки надходять в грунт, водойма або інше місце скидання – ці місця регламентовані природоохоронним законодавством.

Внутрішня каналізація служить своєрідним «містком» в процесі виведення стоків – вона збирає і постачає стоки в системи зовнішньої каналізації.

Класифікуються каналізації за кількома ознаками. Один з них – тип стоків, для збору яких призначена каналізація. Тут можна виділити виробничу, зливову і господарсько-побутову. Остання, в свою чергу, буває централізованою або автономною.