Сучасне освітлення набагато ефективніше ніж те, що було якихось 10-15 років тому. Перш за все, тут треба згадати про точкові світильники, що встановлюються в підвісні стельові системи. Ми маємо на увазі натяжні і підвісні гіпсокартонні стелі.

До речі, популярність ПВХ і гіпсокартонних стель багато в чому пов’язана з тим, що їх конструкція адаптивна під монтаж точкових світильників. Розповідати про переваги такого освітлення ми не будемо, так як це тема для окремої статті, тут ми опишемо процес установки.

Підготовчий етап

Перш за все, вам треба скласти план-проект, ну або щось на зразок того. Необхідно визначитися з тим, де саме будуть встановлені світильники, а також з тим, в якій кількості вони будуть використані. Зауважимо, що купити світильники нескладно, вони продаються практично у всіх спеціалізованих магазинах.

Крім самих світильників вам треба буде приготувати дроти, а також деякі інші супутні матеріали, необхідні для монтажу приладів освітлення.

Само собою, у випадку з монтажем стельових світильників основне завдання це не їх установка, а облаштування стельової системи, і тут дуже багато залежить від того про організацію якого саме стелі йдеться, натяжна це стеля або ж гіпсокартонний.

Монтаж стельових світильників

Спочатку вам необхідно скласти план, про це ми вже говорили. Потім потрібно приступити до монтажу фіксуючих елементів, тих самих опор, до яких в майбутньому будуть зафіксовані світильники. Після до кожного фиксирующему елементу треба підвести дроти, за допомогою яких світильники будуть підключені до мережі. Зауважимо, це справа тільки для тих, хто в дійсності знає, що і як робити, дилетантам тут не місце. Тому якщо у вас немає відповідного досвіду, ми не радимо вам братися за це самостійно.

Після того як дроти будуть встановлені можна приступати до монтажу каркасу підвісної стельової системи, ну а потім і до монтажу фальш-стелі.

Далі вирізка отворів під монтаж світильників. Отвори необхідно робити якраз під фіксують елементами.

На завершальному етапі проводиться підключення світильників їх фіксація до опорних елементів і монтаж плафонів.

В принципі тут немає абсолютно нічого складного, головне знати все, що стосується електричної складової робіт.