Сьогодні в кожному будинку можна зустріти такі універсальні меблі, як шафа-купе. Такий елемент меблів виготовляють багато меблевих фабрик. Такі шафи займуть гідне місце в спальні або в передпокої. При виборі шафи-купе можуть виникнути деякі питання. Розглянемо, як же вибрати шафу-купе в спальню.

В першу чергу варто визначитися з формою шафи, яка може бути представлена ​​у вигляді окремого корпусу або може бути вбудованою.

Збірний шафа (окремий) має індивідуальну форму і не підлягає врахуванню в нішу. Такий вид шафи купе можна підібрати по дизайну і стилю кімнати, зробити його по своєму смаку, а також при бажанні його можна пересувати з одного місця в інше. Але при цьому ця шафа буде займати певне місце в кімнаті, з урахуванням відступів від стін – це, звичайно, є мінусом, особливо для малогабаритних кімнат.

Шафа купе, який вбудовується в нішу не займатиме зайве місце в кімнаті, його можна зробити практично в будь-якому приміщенні. Але, вбудований шафа має не дуже міцну конструкцію і його неможливо пересувати, а також його можна встановлювати до гіпсокартонної стіні без проміжків, що є мінусом цього виду.

Механізм роботи, який буває двох видів: роликовий і монорельсовий. Перший вид, роликовий, найбільш поширений, має невисоку вартість. У разі удару або потрапляння предмета ролики можуть вийти з ладу. При монорельсовому вигляді механізм захищений від виходу з ладу роликів. У пази не потрапляють непотрібні предмети і пил, що робить такий шафа дорожче, ніж шафа з роликовим механізмом.

Матеріал, з якого зроблені ролики. Матеріал впливає на термін експлуатації шафи. Металеві ролики найнадійніші, трохи гірше пластикові з тефлоновим покриттям, а ось простий пластик – найбільш невдалий варіант.

Місткість або обсяг шафи. Цей показник варто враховувати відповідно до кількості осіб в сім’ї і їх потребами.

Розсувна система, яка виготовляється з різних видів металу. Існує два основних види профілю – це алюмінієвий і сталевий. Вибір варто робити на користь того профілю, який підходить вам по фінансам, комфортності і стилю кімнати.

Якість дверного фасаду. Досить багато різновидів матеріалу, з якого роблять двері – це дзеркала, ДСП і т.д. Колір фасаду, як і матеріал також представлений в широкому асортименті. Тут варто приділити трохи часу вибору матеріалу і кольору, щоб ці характеристики поєднувалися з вашою кімнатою.