Під час будівництва і ремонтного процесу, а точніше монтажу електропроводки, важливим етапом є установка розеток і вимикачів.

Вимикач являє собою пристрій, який дозволяє замикати і розмикати ланцюг освітлення в кімнаті. Дана дія відбувається, найчастіше, за допомогою натискання клавіші. Однак варіантів і способів роботи вимикачів на сучасному ринку представлено досить багато. На перший погляд може здатися, що монтаж вимикачів – дуже простий процес. Однак він вимагає великої уваги, оскільки має відповідати всім встановленим нормам і вимогам безпеки. Разом з тим, встановити вимикач самостійно цілком можливо. Головне лише ретельно вивчити технологію і чітко слідувати встановленої інструкції.

Види

Залежно від конструкції, для включення і виключення освітлювальних приладів в приміщеннях використовуються Одноклавішний і двоклавішні вимикачі. Бажано спочатку вибирати якісні вимикачі, оскільки вони дуже часто використовуються, а бюджетні моделі з дешевого пластику досить швидко можуть вийти з ладу. Найбільш популярним виробником елементів для освітлення є німецька компанія Jung.

За типом підключення вимикачі бувають закритими і зовнішніми. Найбільш традиційним типом є закритий. Він застосовується у випадках, коли лінія проводки встановлена ​​всередині стіни і є місце для монтажу вимикача. Зовнішній тип досить рідко зустрічається в даний час і використовується для приєднання вимикачів до зовнішньої проводці.

Монтаж

Установка вимикача будь-якої конструкції починається з підготовчих робіт. До них відноситься не тільки вибір і покупка самого вимикача, а й підготовка необхідних інструментів, до яких, головним чином, відносяться плоскогубці, ізоляційна стрічка, а також рівень. Варто пам’ятати, що всі роботи по установці розеток і вимикачів потрібно робити тільки при повній відсутності напруги. Весь процес по установці вимикачів необхідно виконувати в повній відповідності зі схемою проводки в приміщеннях.

Для того, щоб зробити монтаж вимикача, насамперед необхідно очистити від пилу монтажну коробку. Далі слід визначити призначення кожних проводів в коробці і зачистити кожен з них. Зачищені дроти приєднують до клем вимикача і щільно фіксують. Після підключення всіх проводів, монтажна коробка розміщується в ніші в стіні і надійно закріплюється. Фінішним етапом процесу монтажу вимикача є установка декоративних рамок і клавіш. Після подачі струму необхідно перевірити пристрій на працездатність.

Самостійна установка вимикачів не представляє собою занадто складний процес, який вимагає наявність серйозних знань в області електричної промисловості. Однак всю роботу необхідно виконувати максимально акуратно і відповідно до інструкції, оскільки від цього безпосередньо залежать експлуатаційні якості пристрою, а також власна безпека.