Водяна підлога характеризується рядом переваг. Вона зручна в експлуатації, забезпечує достатній нагрів приміщення і нескладно встановлюється. По суті, це універсальна система обігріву, що дозволяє без особливих вкладень забезпечити кімнату теплом.

Монтаж системи

Установка водяного статі відбувається в кілька етапів. Система нагріву схожа зі звичайним опаленням. У спеціальному пристрої нагрівається вода, після чого вона подається в труби. Відмінною рисою називають змішувальний вузол, який змішує холодну і гарячу воду, регулюючи оптимальну температуру рідини. Також в систему входить циркуляційний насос. Сама труба для теплої підлоги може бути виготовлена ​​з різних матеріалів. Популярне сировину для неї – металопластик і поліетилен.

Особливістю установки системи опалення на підлозі є ряд підготовчих робіт. Перед фіксацією представлених елементів, слід провести ряд обов’язкових процедур. В першу чергу варто поставити колектор, який включає основні нагрівальні і розподільні компоненти, зазначені в попередньому абзаці. Для розміщення необхідно виділити місце ближче до підлоги. Його ставлять впритул або ж монтують в стінку.

Далі проводиться підготовка статі до установки труб. Поверхня підлоги очищається, вирівнюється. У разі якщо поверхня нерівна проводяться відповідні процедури. Другий етап – укладання ізоляції. У разі, якщо процедура відбувається за допомогою бетонної стяжки, на готову підлогу монтується гідроізоляційна плівка, що захищає від вологи. Матеріал для цього використовується будь-який, призначений для даних цілей. Найчастіше застосовується полістирол або Піноплекс. Після стіни проклеюються демпферного стрічкою. Поверх гідроізоляційного матеріалу ставиться армована сітка. Вона призначена для зниження і рівномірного розподілу навантажень.

У разі, коли система ставиться за технологією укладання полістирольних плит, виключається встановлення додаткового теплоізоляційного матеріалу. Окремо зауважимо, що в представленій ситуації головне вирівняти підлогу. У наступній стадії встановлюються полістирольні плити.

Установка труб в першому варіанті відбувається у вигляді змійки. Кріплення до армуючої сітки здійснюється за допомогою спеціальних кліпс. Перевіряється робота системи, а потім ставиться бетонна стяжка.

Другий тип установки за допомогою полістирольних плит передбачає відсутність великого навантаження на перекриття, а значить і виключає необхідність фіксації армованих сіток. Тому труби ставляться на самі полістирольні плити. В кінці на них кріпляться гіпсо-волокнисті листи, і проводиться монтаж фінішного покриття.