Купуючи особняк, кожна людина замислюється про підвищення комфортності проживання в новому житлі. Але часто люди намагаються зробити будинок затишним зсередини, забуваючи про те, що зовнішнє оформлення простору теж має величезне значення. Звичайно, можна прикрасити двір різними статуями, фонтанами і доріжками, але все це буде виглядати сіро і нецікаво у вечірній час, якщо не буде передбачено якісне зовнішнє освітлення.

Важливо знати, що вуличне освітлення потрібно не тільки для забезпечення гарного огляду двору в темний час доби, але також для створення певної атмосфери, що робить двори і присадибні території сучасних особняків особливо затишними. Вибираючи вуличне освітлення особняків варто знати кілька важливих правил.

По-перше, освітлення обов’язково повинно бути ергономічним. Не варто встановлювати занадто яскраві ліхтарі й прожектори, оскільки таким чином можна лише зменшити комфортність. Найкраще використовувати метод зонування простору. Так, в нічний час за допомогою вдало організованого освітлення будуть підсвічуватися лише привабливі і оригінальні ділянки території, в цей час нудні і нічим не примітні ділянки будуть знаходитися в тіні.

По-друге, освітлення обов’язково повинне відповідати обстановці на присадибній ділянці. Причому акценти потрібно зробити як на фасаді будинку, так і на різних ландшафтних елементах.

По-третє, не варто забувати про те, що покупка освітлювальних приладів для організації вуличного освітлення особняка не повинна бути серйозним ударом по сімейному бюджету, особливо якщо подібне місце є житловим не більше декількох місяців в році. Але не потрібно і надмірно економити, адже в цьому випадку створити комфортну обстановку на ділянці буде неймовірно складно. Найкраще віддати перевагу варіант установки електронних схем, яка передбачає під’єднання допоміжних споживачів в майбутньому або ж зміну наявних на сучасні аналоги. Можна також перед прийняттям остаточного рішення з приводу організації вуличного освітлення звернутися за консультацією до фахівців, що дозволить уникнути множинних помилок.