Вікна ПВХ – досить міцні і довговічні конструкції, що відрізняються своєю функціональністю. За цю функціональність відповідає фурнітура, яка, як і будь-який механізм, з часом набуває ряд несправностей.

Для початку розберемося, що прийнято вважати фурнітурою. Це незамінні елементи вікна, які безпосередньо пов’язані з функціональністю конструкції. Сюди входять деталі кріплень петель, самі петлі, ручки, замки, запобіжники, деталі, що забезпечують різні способи відкривання стулок, а також кріплення вікна зі стіною. Багато компаній пропонують готові вікна купити з окремим вибором фурнітури. Бо від її якості залежить не тільки надійне кріплення стулок, але і теплоізоляція вікна в цілому.

Поширені несправності фурнітури такі:

  • нещільно закриваються стулки;
  • стулки починають провисати;
  • ручка перестає повертатися або ж, навпаки, занадто розбовталася.

Для вирішення деяких з представлених проблем буде досить правильно відрегулювати стулки, а також кріплення петель. Проблеми з механізмами замків вже вимагають певних знань і навичок, щоб їх самостійно вирішити. Важливо готові вікна купити з надійною фурнітурою. В іншому випадку конструкція взимку буде промерзати, а влітку при частих відкривання постійно виходити з ладу.

Складнощі ремонту фурнітури

Одна з найпоширеніших несправностей – неміцною закріплена ручка. Якщо вона розбовталася, слід відшукати регулювальний механізм. Для цього знизу ручки передбачена спеціальна накладка, яку слід відтягнути на себе, потім повернути ручку. Наступним етапом стане звичайна підкрутка ослабших болтиков. Повна заміна ручки теж відбувається за цим принципом. Все, що знадобитися для подібного ремонту, це хрестова викрутка.

При бажанні купити готове вікно ПВХ з поворотно-відкидний фурнітурою, слід відразу врахувати складності її ремонту. Це може бути пов’язано з регулюванням петель поворотно-відкидного типу. Як правило, для регулювання застосовується шестигранники. Також для усунення скосів відкритої стулки, петлі нижні і верхні оснащені спеціальним механізмом регулювання. Завдяки шестигранник можна підкручувати петлі, тим самим відсуваючи стулку на певну відстань. Зазвичай зрушення становить близько двох міліметрів. За таким принципом налаштовується і вертикальне відкривання стулок – прокручування шестикутника за годинниковою стрілкою – підняття стулки, відповідно, проти годинникової – навпаки. Сьогодні можна купити готове вікно з різною конструкцією стулок. Як би там не було, фурнітура відповідає за їх щільний притиск, який також налаштовується за допомогою ексцентриків за годинниковою і проти годинникової стрілки. Якщо належна герметичність вікна і після регулювання відсутній, привід звернутися до фахівця або перевірити наскільки якісно встановлений ущільнювач.