Фотошпалери з тривимірним ефектом набули широкого поширення завдяки унікальним характеристикам. Вони відмінно маскують дефекти на стінах і перетворюють інтер’єр.

З їх допомогою можна реалізувати незвичайні дизайнерські задумки, перетворити кімнату в паркову зону, міську вулицю і т. д. Фотошпалери 3д випускаються в декількох видах і мають незаперечні переваги перед стандартною обробкою.

Які бувають види?

Оздоблювальні матеріали представленої групи класифікуються на:

  • Панорамні.
  • Фрагментного.
  • Сяючі.

Панорамна обробка – шпалери, полотна яких мають величезні габарити. Вони можуть використовуватися для обклеювання однієї або декількох стін. Сюжети зображень представлені в широкому розмаїтті – від водоспадів і архітектурних будівель до фантазійних малюнків. Фотошпалери 3д зазначеного типу можуть мати різну вартість, що залежить від виробника, якості матеріалів і технології виготовлення.

Фрагментного шпалери представлені поодинокими полотнищами. Зображення на них можуть мати натуральний або зменшений розмір. Часто вони використовуються для декорування однієї стіни. Невеликі полотна укладаються в рамки, виконані з молдинга.

Сяючі 3d фотошпалери припускають наявність люмінесцентної або світлодіодного підсвічування. У вечірній час після вимкнення основного освітлення вони випромінюють приглушене світло. При комбінуванні зі світлодіодами створюються складні системи підсвітки, керовані за допомогою пульта.

Переваги використання в інтер’єрі

Використовуючи 3d фотошпалери в інтер’єрі реально повністю перетворити саме скромне і непоказне приміщення. Сучасні оздоблювальні матеріали мають значним списком позитивних аспектів – це:

  • відповідність модним трендам;
  • простота поклейки;
  • легкість в догляді;
  • екологічна безпека.

За допомогою даної обробки можливо задати приміщенню певний тон. Вона не потребує додаткових предметах декору. Поєднуються 3д шпалери з будь-якими пастельними полотнами. Їх прийнято використовувати в якості основного акценту для обклеювання центральної стіни – біля ліжка, біля дивана, у обіднього столу. Допускається декорування ніш. Залежно від формату зображення, можна збільшити висоту стель або зробити кімнату більш просторою.

Випускаються оздоблювальні матеріали на паперовій, флізеліновій основі. Перший варіант коштує дешевше, але вважається менш довговічним. Бамбукові 3д шпалери міцніше, надійніше. Їх легше наносити на стіни.