Ще пару десятків років назад кришталеві люстри асоціювалися виключно з палацами, церквами або залами для церемоній. Сьогодні подібні люстри активно використовуються і в інтер’єрі звичайних квартир або приватних будинків.

Перш ніж придбати кришталеву люстру для дому, потенційним покупцям слід оцінити її за кількома критеріями.

Основні критерії вибору

Основний критерій вибору дуже простий – вона повинна сподобатися з першого погляду. Крім того, її вартість повинна влаштовувати потенційного покупця.

До основних критеріїв також варто віднести:

  • Габарити, стиль і форму світильника. Дані параметри повинні відповідати розмірам і стилю приміщення, в якому буде встановлена ​​люстра. Не варто забувати і про такий параметр, як висота стелі.
  • Силу світлового потоку. Покупцеві потрібно заздалегідь вирішити яким чином буде використовуватися світильник. Він може бути призначений для повноцінного освітлення приміщення або додаткового підсвічування.

Колір

Вибираючи кришталеві люстри, також потрібно звернути увагу на колір кришталю. Він може бути як безбарвним, так і кольоровим.

У другому випадку люстра повинна відповідати суворим вимогам. Зокрема, вона повинна гармоніювати з основним відтінком, який використовується в інтер’єрі приміщення.

Люстри, виконані з безбарвного кришталю, відрізняються більшою універсальністю. Вони здатні вписатися в інтер’єр з будь-яким колірним рішенням.

При виборі виробів з безбарвного кришталю окремо варто звернути увагу на металеві деталі світильника. Бажано, щоб вони відповідали відтінку віконних або дверних ручок.

Якщо не використовувати цей критерій, рекомендується робити вибір на користь сріблястих деталей. Вони виглядають більш приглушеними, що сприяє підвищенню яскравості люстри.

А ось золотисті металеві деталі часто звертають на себе надмірну увагу, відволікаючи від самого виробу.

Розташування

Перед покупкою кришталевої люстри також рекомендується заздалегідь вирішити, де вона буде встановлена:

♦ Якщо світильник встановлюється на вільному просторі, під яким регулярно будуть ходити люди, вона повинна розташовуватися на відстані не менше 195-200 см від підлоги.

♦ Якщо ж планується установка люстри над столом, роялем або журнальними столиком, її нижній край може знаходитися на рівні 170 см від підлоги. При цьому варто виключити можливість торкання люстри при підйомі людини з-за столу або рояля.

Залишається додати, що кришталеві люстри прийнято підвішувати на звичайний гак. При цьому вантажопідйомність даного гака повинна бути в 2 рази вище ваги самої люстри.