З найдавніших часів і до наших днів ваза є найпопулярнішим предметом інтер’єру. Використовуючи вазу в декорі можна привнести в нього «родзинку» або надати завершений вигляд.

Кожна ваза може по-своєму оживити інтер’єр. Наприклад, якщо це цінна ваза (старовинна, антикварні, зроблена руками), то вона підкреслить достаток будинку.

Існують і більш прості маленькі вазочки, які можна поставити на тумбочку, полку або стіл, а так само великий вибір великих підлогових ваз (їх розміри варіюються від 40 до 90 см).

Існують вази як для квітів, куди можна поставити свіжий зібраний букет, так і для фруктів, які зазвичай розміщують на обідніх і журнальних столах. Так само є вази з більш крихких матеріалів, які застосовуються в основному для декору і в них можна поставити сухі квіти.

Естетичні потреби людини стали властиві не відразу. Спочатку, навчившись обробляти камені і знайшовши застосування глині, стали виготовляти предмети для задоволення первинних потреб людей: їжа, питво, зберігання.

Але потім, поступово освоюючи, з глини починають виготовляти судини різноманітних форм, які покривалися різними малюнками – своєрідні керамічні вази.

Пізніше з’являються речі зі скла, які увійшли в життя людини завдяки винахідникам Риму, які придумали склодувну трубку. Використовуючи цю трубку, у римлян виходили чудові вази, чашки, глечики з вигадливими візерунками і без, а так само різних кольорів.

Пізніше, в XVII столітті, був винайдений рецепт нового матеріалу з більш високою прозорістю, яскравим блиском і більш міцною структурою – це був кришталь.

Найбільш запитувані предмети виробляються з так званого чеського кришталю, що відрізняється від свого попередника великим індексом заломлення світла і розсіювання кольору.

Щоб підкреслити індивідуальність інтер’єру можна використовувати вази з металу. Такі вази беруть свій початок в Китаї почала XV-XX століть. Використовувалися вони для прикраси храмів і палаців.

В основу металевих ваз входили такі матеріали як мідь, бронза, латунь, зверху було покриття з металевої сітки, а осередки цієї сітки покривалися емалевої пастою різних кольорів. Таки вази прикрашалися в основному тваринами, квітами.

Різноманіття декоративних ваз на сьогоднішній день сприяє різноманітності інтер’єру і виконання його в одному стилі. Будучи не тільки відмінною декоративною річчю, але чудовим «хранителем», ваза використовується і буде використовуватися протягом довгого часу.