Дуже часто господарі квартир або приватних будинків хочуть провести ремонт своїми силами. Це дійсно набагато економніше, але при цьому варто знати основні правила і особливості кожного процесу. Розглянемо, які помилки найчастіше виникають в процесі ремонту, як їх уникнути, і що врахувати під час різних процесів.

Використання гіпсокартону

Гіпсокартон – це найбільш затребуваний матеріал, що дозволяє створити якісне вирівнювання стін. Він має масу позитивних сторін, але при цьому володіє низьким рівнем міцності, має властивість крихкості. Саме тому не варто вішати дуже важкі предмети, так як вся чорнова обробка може завалитися. Наприклад, не потрібно встановлювати бойлер або важкі навісні полки.

Інженерні комунікації

Навіть якщо ви вирішили провести ремонт самостійно, то під час робіт з інженерними комунікаціями, потрібно обов’язково звернутися до фахівців (особливо це стосується створення електричної проводки і водопровідної системи). Дуже важливо правильно створити проект, визначити тип інженерної системи за способом установки (прихована і закрита). Запам’ятайте, що неякісний самостійний монтаж може зашкодити вашому приміщенню і стати загрозою для життя.

Помилки під час створення підлоги

Дуже часто проблеми виникають не під час монтажу підлогового покриття, а в процесі його вирівнювання, створення бетонної стяжки. Важливо, щоб покриття після висихання бетону або іншого матеріалу для стяжки поверхню мала рівне покриття. Також ще одна проблема – це різниця між висотою підлог в приміщеннях. Це потрібно враховувати під час ремонту.

Облаштування стелі

Якщо ви тільки переїхали в новобудову, то не варто починати робіт зі стелею, так як може статися усадка будівлі, за рахунок чого весь стелю матиме непривабливий зовнішній вигляд. Ще одна проблема, що виникає під час ремонту – це установка стельової люстри. Не потрібно вибирати моделі з великою вагою, якщо для вирівнювання використання гипрок.