Штукатурка стін є важливим видом проведених ремонтних робіт.

Від того наскільки рівно оштукатурені стіни залежить загальний естетичний вигляд всього інтер’єру кімнати.

Домогтися найкращого кінцевого результату дозволяє штукатурка стін по маяках. При грамотному застосуванні цієї техніки ви гарантовано отримуєте ідеальні стіни у відремонтованому приміщенні.

Приступаючи до роботи, в першу чергу, необхідно перевірити кривизну стін за допомогою будівельного рівня. Найбільш точні результати можна отримати, якщо використовувати для цієї мети рівень довжиною 2 – 2,5 метра.

Безпосередньо вирівнювання стін можна проводити цементно-піщаною сумішшю або ж сумішшю на основі гіпсу.

Оштукатуривать поверхню стін попередньо повинна бути підготовлена ​​належним чином – очищена від старих покриттів, пилу, бруду і заґрунтована.

Закінчивши процес підготовки стін можна переходити до установки маяків. Маяки являють собою металеві профілю розміром 6 – 10 мм.

Встановлюються вони за наступною схемою:

  1. На стіні за рівнем необхідно накреслити вертикальну лінію.
  2. Приготувати складу штукатурної суміші, яку планується використовувати в даному процесі.
  3. На розмічену лінію кельмою накидається невелика кількість штукатурної суміші через рівну відстань в 20 – 25 см.
  4. До накидати суміші прикладається маяк і притискається до стіни за допомогою будівельного рівня. Потім необхідно виставити маяк в необхідної вертикальної площини, шляхом зміщення його в потрібну сторону.
  5. Аналогічним чином встановлюються інші маяки на стіні. Відстань між маяками має бути на 30 см, ніж становить довжина правила, яким ви згодом будете працювати. Крім того, маяк не повинен знаходитися в самому кутку, від нього необхідно відступити близько 15 -20 см.

Після того, як установка маяків завершена, можна приступати до оштукатурювання стін.

Готову штукатурну суміш необхідно накидати на стіну за допомогою кельми, а потім правилом протягувати її по маяках, вирівнюючи нанесений шар. Даний процес повторюється кілька разів, поки стіна не буде вирівняна відповідно до маяками.

При першому протягуванні правило повинно рухатися знизу вгору і одночасно справа наліво. При наступних проходах правило просто простягають від низу до верху без додаткових рухів.

Якщо для штукатурення стін використовується гіпсова суміш, то хвилин через 40 вона почне застигати. У цей момент необхідно змочити поверхню стіни водою і пройтися по ній кілька разів правилом і остаточно загладити поверхню.