Освітлення вулиці – важлива складова побуту для будь-якої цивілізованої людини.

Жоден приватний будинок або близь під’їзду не обходиться без цього, так як у вечірній час стік може бути важко дістатися додому. Можуть статися різні неприємні і навіть плачевні ситуації на дорого. До таких можна віднести несподівано вискочила під колеса машини кішку навіть зустріч з недоброзичливими особистостями, і багато чого іншого. Цих неприємностей можна б було уникнути, якби вулиця добре висвітлювалася. Навіть якщо ви живете в багатоповерховому будинку і біля вашого під’їзду стоїть ліхтар, то це не запорука гарного освітлення, адже дуже часто вони недостатньо потужні і висвітлюють лише частину території. Для приватного будинку це також дуже важливо – хороше освітлення – адже якщо чужинець вторгся на територію будинку, ви зможете побачити його і вжити заходів, як можна швидше. Розберемо ж, які бувають потреби у вуличного освітлення, що вони повинні надавати людині і кращі моделі для вибору.

Що потрібно для вуличного світильника?

В першу чергу, так як це природ для застосування в різні пори року, то і стійкість до погодних умов повинна бути на рівні, адже не хотілося б бачити, як тільки що поставлений світильник вибухнув під проливним дощем.

Міцність. Земля повниться людьми, а зокрема дітьми, які не проти зіпсувати вуличне майно. І справа навіть не в вандалів, а просте людське інтерес. Тому міцність виробу повинна бути дуже хорошою.

Потужність. Природно, що прилад повинен буде висвітлювати велику територію, тому важливо враховувати і цю складову.

Габарити. Невеликий розмір і хороша потужність природа – це дуже важливо, адже не хотілося б бачити в своєму дворі величезний освітлювальний апарат, без належного робочого діапазону.

Лампи розжарювання – більше не затребувані, за рахунок малої території освітлення.

Галогенні лампи – з мінусів можна виділити тільки крихкість такої лампи, служать набагато довше ламп розжарювання.

Люмінесцентні лампи – недолік полягає більш слабкому освітленні при мінусових температурах.

Світлодіодні лампи – найбільш практичний варіант, за рахунок своєї довговічності.