Кожна кімната квартири або будинку має власне функціональне призначення, а значить і освітлення повинно бути різним, залежно від цього призначення.

Різновиди

Освітлення поділяють на кілька різновидів:

1) Локальне – невеликі лампи або світильники, які висвітлюють лише невеликий простір. Прикладами можуть послужити приліжкові світильники або лампа на письмовому столі.
2) Загальна – світильник, що висвітлює приміщення цілком. Це може бути торшер, люстра або інша стельова лампа.
3) Природне – натуральний сонячне світло, що проникає в приміщення через вікна.

Кімнати

Як вже говорилося, різні приміщення квартири або будинку володіють різним призначенням і, відповідно, їм необхідні різні види освітлення.

Спальня – місце, де людина відпочиває після важкого робочого дня, тому все в цій кімнаті має сприяти розслабленню. Це стосується і світла. Для спальної кімнати необхідно м’яке і не дуже яскраве освітлення, яке не буде дратувати втомленої людини. Крім цього, повинен бути спосіб обмежити природне освітлення, щоб сонячні промені не будили вас вранці. Для цього знадобляться штори або рольштори.

У дитячій кімнаті має бути не дуже яскраво, але досить світла, щоб дитина могла читати і робити уроки. Як правило, в зоні, де розташовується письмовий стіл, додатково встановлюється світильник або лампа.

Ванній кімнаті і туалету варто приділити особливу увагу, так як для цих приміщень характерна висока вологість, а значить, вам будуть потрібні спеціальні світильники, яким не страшні такі умови. До загального освітлення варто додати локальне перед дзеркалом, де люди приводять себе в порядок.