На додаток до зручної локації обладнання важливим функціональним рішенням на кухні є освітлення, так як всі заходи, які відбуваються на кухні, вимагають хорошого освітлення. Основою є денне світло з північного або східного вікна. Кухня середнього розміру може мати тільки одну лампу, яку традиційно поміщають в середині стелі або над столом.

Його завданням є висвітлення всієї кімнати. Коли кухня велика, найкраще мати дві або навіть три лампи, розташованих таким чином, щоб вони рівномірно висвітлювали кімнату. Добре підходять світлодіодні лампи в стелі або на настінних шафах. Це можуть бути кілька невеликих ламп, чиї промені потрапляють на стільницю, мийку і плиту.

Лампа над столом повинна бути не надто яскравою, тому що простір навколо столу і не повинно бути ні занадто яскравим, ні занадто темним. Ідеально підходить тут лампа з регульованою довжиною підвіски, яка може вільно підніматися і опускатися. Звичайно, вона повинна висіти на такій висоті, щоб її світло не засліплювало людей, що сидять за столом.

Варто відзначити, що абажури закриті зверху, тому всі промені світла направляються на стіл, а інша кімната залишається без світла, створюючи приємну для очей півтінь.