Вітальня – це місце, призначене для відпочинку і проведення вільного часу.

Якщо розташування меблів погано продумано, вона не буде в повній мірі виконувати свого призначення. Схеми і розстановка елементів інтер’єру грають вирішальну роль в облаштуванні вітальні. Вони дозволяють відчути різницю між затишній і порожній, необжитої кімнатою. Як же облаштувати приміщення і створити в ньому гармонійну і комфортну обстановку?

Основні етапи створення затишного інтер’єру

Використовуючи допомогу дизайнера або своїми силами, можна будь-яке приміщення перетворити в затишне гніздечко, де приємно проводити час в колі сім’ї або насолоджуватися самотністю. Пропонуємо кілька корисних порад, які допоможуть зробити революцію у вашій квартирі.

Облаштувати затишний зал нескладно. За допомогою декількох рад можна продемонструвати свій особистий стиль, а на додаток зробити вітальню улюбленою кімнатою вашої сім’ї в будинку. Для цього потрібно:

Крок 1. Виміряйте кімнату. Насамперед визначте параметри вітальні. Це дозволить зрозуміти, скільки є вільного місця. Занадто велика чи маленька меблі можуть змусити кімнату виглядати переповненій або, навпаки, порожній. А це несумісно з поняттям комфорту і затишку.

Крок 2. Створіть план або дизайн-проект. Немає нічого гіршого, ніж завозити в кімнату меблі, яка не сполучається з іншими предметами інтер’єру. Приміщення, яке погано сплановане, виглядає незручним і захаращений. Якщо самі не впораєтеся з цим завданням, залучіть дизайнера, який допоможе домогтися WOW-ефекту.

Важливо! Родзинкою вітальні може бути камін, раритетні твори мистецтва або телевізор на всю стіну. Працюйте над вибудовуванням загальної концепції навколо центрального елемента. Наприклад, якщо в центрі кімнати металева скульптура з жовтими переливами, подумайте про додавання декількох аксесуарів: люстри, настінних світильників або подушок з такими ж відтінками.

Крок 3. Залиште місце для спілкування в колі сім’ї. Наступний крок – розстановка меблів. Постарайтеся розставити тумбу під телевізор та інші елементи інтер’єру так, щоб зібравшись усією родиною вдома, вам було зручно розмовляти один з одним. Під час бесіди адже не хочеться напружуватися або підвищувати голос, щоб говорити з сусідом. Якщо у вас велика кімната, переконайтеся, що меблів досить. Окремий острівець може складатися з дивана і крісел, але поблизу повинні знаходитися стільці, які можна доставити для гостей поруч із зоною для розмови.

Крок 4. Не перевантажуйте приміщення. Більшість людей думають, що краще за все повністю заповнити порожній простір. Насправді це не вихід, а одна з найбільш поширених дизайнерських пасток. Якщо деякі стіни або ділянки залишатимуться порожніми, це додасть приміщенню відчуття свободи і більшого простору. Але не варто і дуже старатися. Якщо порожнечі надто багато, велика ймовірність, що не буде місця комфортно розташуватися вам і вашим гостям. У всьому потрібно дотримуватися балансу.

Важливо! Правильний спосіб гармонійно облаштувати вітальню – розставляти меблі подалі від стін. Хоча багато людей вважають за краще заповнювати периметр кімнати, це одна з найбільших помилок. Такому приміщенню не вистачає візуальної привабливості. Більш того, люди знаходяться занадто далеко один від одного і не можуть нормально спілкуватися.

Взявши до уваги ці поради, можна облаштувати затишну вітальню, якій позаздрять всі друзі.

Кілька способів зробити маленьку кімнату більш комфортною

Приміщення з невеликою площею можна зробити більш привабливим, якщо використовувати дзеркала і світлі шпалери. Для візуального збільшення її розміру краще звернути увагу на пастельні тони. А дзеркала розташувати навпроти вікон. Це розширить межі і зробить приміщення просторіше.

Підбирайте меблі, в якій є додаткове місце для зберігання. Наприклад, декоративний скриню або пуф. Краще підбирати також гарнітури невеликого розміру. Диван без величезних підлокітників виглядає набагато гармонійніше, ніж громіздкий. Це ж стосується і крісел. Добре виглядає диван без спинки. Його можна використовувати з обох сторін, а по сторонам зручно розташувати кілька компактних крісел. Альтернативне рішення – багатофункціональні меблі. Наприклад, пуф, який одночасно може бути не тільки додатковим місцем для сидіння, але і столиком.

Так само, як світлі шпалери і дзеркала, гармонійно доповнюють простір зелені рослини. Вони перетворюють невелику кімнату, додають їй глибини і пом’якшують кути. Пишна листя візуально обманює погляд, робить приміщення більше, ніж воно є насправді.

Перераховані вище рекомендації допоможуть перетворити простору або невелику вітальню в затишне сімейне гніздечко.