Сьогодні на ринку представлена ​​величезна кількість міжкімнатних дверей. Спробуємо розібратися, моделі з якого матеріалу кращі. Отже, поїхали.

1. Дерево

Плюси

Дерево так чи інакше присутня у всіх видах дверей, але якщо ми говоримо про двері повністю з масиву дерева, то як правило для їх виробництва використовують дуб, сосну, бук, горіх, вишню і інші види деревини. Для таких моделей характерна «жива» фактура, легкість, низька теплопровідність і непогана звукоізоляція. І, звичайно, це самий екологічний і естетичний матеріал. Двері з масиву дерева виглядають дуже респектабельно.

Мінуси

Дерев’яні двері гігроскопічні. Тобто вони вбирають вологу, а при низькій вологості навпаки сохнуть, з часом вони можуть покоробитися, на стиках деталей з’являються тріщини. Тому елітні двері складаються не з цільної, а з клеєної деревини, яка мінімально реагує на зміну вологості і температур. Природно, це одні з найдорожчих видів дверей.

2. ДВП, МДФ, ДСП

Плюси

вибираємо міжкімнатні двері Двері з ДВП, МДФ, ДСП майже ні в чому не поступаються моделям з дерев’яного масиву. Вони добре зберігають тепло в кімнаті, мають відмінну звукоізоляцію (навіть кращою, порівняно з деревом). Вони також довговічні, але при цьому їх ціна набагато нижче і вони не так реагують на вологість.

Мінуси

За естетику таких моделей несе відповідальність зовнішня обробка. Вона може бути з шпону, меламіната, ламінату. Така обробка обов’язкове, тому що ДСП і ДВП при деяких способах виготовлення випаровують шкідливі для здоров’я формальдегіди. МДФ в даному випадку безпечна. У порівнянні з дерев’яним, двері з ДСП, ДВП, МДФ не такі міцні проти ударів, при сильному впливі на них можуть залишитися вм’ятини.

3. Скло

Плюси

Полотно дверей може складатися повністю з скла або включати кілька скляних декоративних вставок. Скляних дверей нестрашні перепади температур і вологість. Загартоване скло і триплекс не бояться навантажень. Звичайна товщина полотна 8 мм, але є двері товщиною і 12, 14 мм – нанести їм пошкодження практично неможливо. Багато скляні двері прекрасно ізолюють звук. Ще один істотний плюс – величезний декоративний потенціал скляних дверей.

Мінуси

Суцільно скляні двері дуже важкі, вони вимагають спеціальної фурнітури, яку дуже складно встановити самостійно.

4. Пластик

Плюси

Двері із пластику міцні, мають гарну звуко- і теплоізоляцією.

Мінуси

Пластикові двері виглядають дешево. Навіть якщо пластик імітує структуру дерева, при найближчому розгляді ця ілюзія швидко розсіюється.