Одними з недорогих, але практичних оздоблювальних матеріалів є пластикові панелі. Вони ідеально підходять для ремонту у ванній, до того ж їх можна кріпити самостійно. Їх колірна гама досить широка, є зразки, які імітують натуральні матеріали.

Краще для ванної кімнати купувати світлі панелі або можна скомбінувати кілька фактур і квітів. Для ремонту вам потрібно мати необхідні матеріали: для обрешітки – дерев’яні планки, які повинні бути просочені водовідштовхувальним засобом, самі панелі ПВХ, кріплення. Одночасно можна спробувати використовувати панелі широкі з вузькими, з нанесеним малюнком і без. До стін планки потрібно кріпити паралельно підлозі, між ними залишайте проміжки в 50 см. Щоб були правильно прибиті планки, використовуйте рівень. Орієнтуйтеся на схил, який необхідно повісити від стелі до підлоги. Після придбання панелей на годину залиште в кімнаті, щоб вони після монтажу відразу ж не деформувалися, до того ж вони повинні бути сухими і чистими, а в місцях стиків не мати сміття і пилу.

Укладати панелі потрібно від дверного отвору, для цього пазом першої панелі кріплять до наступних елементів за допомогою скоб меблевого степлера або саморізами. Однак меблеві скоби досить зручний матеріал, оскільки робота степлером досить проста і дані скоби майже непомітні. При цьому приміщення ванної кімнати має достатню кількість перешкод таких, як кути і сантехнічне обладнання. Щоб їх якісно обробити, панель притискається і місце, де повинен знаходитися зріз, відзначається маркером, а шматки відрізаються будівельним ножем.

Наблизившись до кута, лінійкою заміряйте відстань від решітки на сусідній стіні, до крайньої панелі. Потім, нанесені на панелі мітки з’єднайте прямою лінією і відріжте. Але для того, щоб краї і кути виглядали максимально гармонійно і естетично, використовуйте пластикові куточки, фінішні напрямні, відливи і плінтуса. Для їх кріплення використовується спеціальний водостійкий клей, після нанесення, якого на деталь потрібно почекати близько 15 хв. і тільки потім встановлювати на необхідне місце.