Наше нинішнє життя з різними стресовими ситуаціями і негараздами, обтяжує наше життя, позбавляючи його гармонії і спокою для нормального існування. Багато людей у своєму будинку заводять живність.

Особливе місце в квартирі відводиться рибкам. Акваріум з маленькими істотами дозволяє отримати насолоду від життям цього підводного світу, приносячи у внутрішній світ людини відчуття затишку і гармонії.

Зараз більшість компаній виготовляють акваріуми, оформляючи їх в різних стилях, так, що підібрати будь-який варіант не складає особливих труднощів.

Перш, ніж купити акваріум, потрібно визначитися, в якому місці його краще розмістити. Місце, де він буде стояти, має бути без сторонніх вібрацій і шумів, спокійним, досить освітленим, але щоб сонячні промені не потрапляли на нього. Дуже яскраве освітлення призведе до цвітіння води, водорості занадто розростуться і красиве оформлення в акваріумі сховається за пишною зеленню. Дуже тонко рибки почувають вібрації, що створюються побутовою технікою, що провокує їх стрес.

Вибираючи акваріум зверніть увагу на його форму, адже для життєдіяльності рибок потрібен кисень. Від розміру площі поверхні води залежить його кількість, вузькі форми для цього не підійдуть. Чим більше водойму, тим менше потрібно догляду за ним так, що сильно маленький заводити не рекомендується. Ще потрібно пам’ятати, що на похилих поверхнях збирається багато сміття, тому якщо акваріум неправильної форми або круглий, то прибирати, змінювати воду в ньому будете часто. Прямокутний акваріум менш проблематичний. Він зручний для утримання різних видів рибок, відзначається достатній вміст кисню в воді, і простий у догляді.

Завершальний етап – це дизайнерське оформлення акваріума. Для цього потрібно відтворити природне середовище водойми. Наприклад, фон грунту повинен бути темним, тому що він найбільш природний для рибок, він підкреслює красу рослин і мешканців акваріума. Для живих рослин обов’язково повинен використовуватися натуральний грунт з невеликим додаванням штучного.

Дуже яскраво і красиво підкреслять красу «домашнього водойми», встановлені на дні: різні фігурки, невеликі башточки, замки і корчі, які будуть служити укриттям для риб і підкреслять красу підводного світу.