Обробити ванну кімнату кахлем під силу будь-якій людині, що звикла до праці. Робота ця не така складна, як будівництво космічного апарату, але не така й проста. Укладання кахельної плитки вимагає певних знань технології процесу.

Для початку слід підготувати поверхні підлоги і стін. Стару забарвлення слід віддерти шпателем. Якщо це неможливо зробити повністю, то видаляються податливі шари, а в’їдаються в цемент, розсікаються кельмою, або стамескою у вигляді решітки.

Після цього стіна оштукатуривается сухої будівельної сумішшю. На підлозі слід зробити цементну стяжку. При цьому для даного виду робіт необхідно використовувати тільки якісний цемент.

В першу чергу, керамічна плитка укладається на підлогу і тільки потім – на стіни. Укладається плитка від стіни, протилежної виходу. В іншому випадку, важко буде вийти з ванній, не наступивши на свіжу кладку.

Для облицювання підлоги необхідна плитка для підлоги, що має необхідну міцність і розраховану на певні навантаження. На підлогу люди наступають, встановлюють пральну машинку. Буває, кидають важкі предмети.

Щоб підійти до виходу врівень, слід укласти плитку в ряд без розчину, залишивши пару сантиметрів біля протилежної стіни. На підлогу укладається шар розчину будівельного клею на цементній основі.

Потім він «розчісується» зубчастим шпателем. І зараз укладається 2-3 ряди плитки. Важливо не дати розчину засохнути, тому не слід розкладати його по всій поверхні підлоги. Після укладання на плитку виявляється рівномірний тиск правилом. Надлишки клею віддаляються вологою ганчіркою.

Для облицювання стін використовується плитка для ванної, яка має велику пористість, ніж статева або плитка для кухні, вимоги до якої набагато вище.

Укладання кахлю на стіни відрізняється тільки якістю плитки. Інструменти використовуються ті ж самі. Перший ряд укладається з підлоги, потім притискається правилом до стіни.