Ванна кімната займає одне з найважливіших місць в житлі, завдяки особливій функціональності, тому освітлення має відповідати багатьом показникам.

Часто призначення приміщення не обмежується гігієнічними процедурами, пранням, а на додаток виступає місцем релаксації після напруженого дня.

Приймаючи ванну, дуже важливо розслабитися, зняти втому, тому правильне освітлення відіграє дуже важливу роль.

Функціональність і безпека освітлювальних приладів у ванній

Світильники в ванній по функціональному значенням можна умовно розділити на обов’язкові та додаткові. Рівень і якість освітлення повинно бути максимально наближені по спектру до денного світла.

Оптимальним рішенням стануть комбіновані варіанти, які будуть повністю відповідати потребам домочадців.

Наприклад, для макіяжу потрібен хороший світло у самого дзеркала, під час прийняття ванн буде цілком достатньо м’якого розсіяного світла, а для господарських потреб підійде звичайний світильник.

Плануючи схему освітлення у ванній кімнаті, слід дуже уважно поставитися до питання безпеки і повністю виключити можливість контакту всіх електричних приладів з водою.

Світильники краще підбирати спеціального призначення, саме для ванною з необхідним рівнем стійкості до вологи і надійної герметичності конструкції.

Не рекомендується розміщувати будь-які освітлювальні прилади безпосередньо над ванною, використовувати всілякі відкриті подовжувачі і розетки.

Дизайнерські рішення і типи освітлення

Форма і стиль освітлювальних приладів повинна відповідати загальному інтер’єру приміщення. Кількість і вид загального освітлення багато в чому залежить від оформлення стелі.

Вбудовані світлодіоди допоможуть створити незвичайний ефект зоряного неба. Оптимальним джерелом світла для здійснення розслаблюючих процедур стане світильник, розташований нижче рівня ванни, створює інтимну атмосферу.

Торшери, бра і підсвічування оптимально підходять для робочого освітлення біля дзеркала близько раковини.

Розміщення з обох сторін світильники позбавлять від тіней на обличчі і дозволять якісно виконати макіяж або гоління. Віддзеркалення світла в дзеркалах дозволить ефективно збільшити освітлення в приміщенні.

Стельовими світильниками краще не перевантажувати інтер’єр і застосовувати тільки одне джерело для невеликих кімнат.

Підвісні стелі надають можливість застосовувати точкові світильники, чим їх більше, тим менше повинна бути їх потужність, а напрямок променів строго вертикальним.

Особливою популярністю користуються підлогові ліхтарики, світильники, а також ілюмінатори, які наповнюють кімнату м’яким розсіяним світлом.

Правильно підібране освітлення для ванної кімнати подарує комфорт, підкреслить індивідуальність і стиль приміщення, створить затишну атмосферу.