Сьогодні дерев’яні вікна знаходяться на піку популярності одночасно з металопластиковими варіантами. Основними перевагами таких конструкцій є не тільки екологічність і довговічність, але і зовнішній вигляд виробів.

Якщо ви бажаєте облаштувати свій будинок дерев’яними варіантами, варто скористатися послугами відомих компаній.

Де утеплювати?

Перед тим, як приступати до утеплення вікон, необхідно розібратися з тим, де розташовані містки холоду. У дерев’яних конструкціях їх може бути кілька, тому важливо враховувати такі моменти.

Завдяки використанню спеціальних сучасних матеріалів, можна забезпечити збереження тепла в приміщенні. Але важливо знати, які саме частини потрібно утеплювати, щоб уникнути протягів в подальшому.

Перед настанням холодної пори, необхідно уважно дослідити всю віконну конструкцію. В основному, містки холоду локалізуються в таких частинах:

  • область біля укосів;
  • скло;
  • перемички, які розташовані над балками;
  • підвіконня.

Деякі частини найкраще утеплювати з зовнішньої сторони будівлі, використовуючи для цього лист пінопласту. Цей момент стосується перемичок.

Особливу увагу варто приділити укосів, так як саме тут найчастіше відчувається проходження холодного повітря. Щоб переконатися в тому, що протяг дійсно заходить в приміщенні, до цього місце потрібно приставити сірник з вогнем (вона повинна згаснути).

Найменше уваги приділяється підвіконнях, хоча це неправильно. Доведено, що в 34% випадків тепло виходить з приміщення через це місце.

Способи утеплення

Існує кілька основних варіантів того, як утеплити дерев’яні конструкції. Це можуть бути бюджетні способи, при яких використовуються газети або папір, або ж більш дорогі методи. Отже, варто звернути увагу на такі варіанти утеплення:

  • вата і тканинні смуги. Один з найбільш бюджетних способів теплоізоляції, який користується популярністю і до сьогоднішнього дня;
  • поролон. Матеріал на клеїться основі буде відмінним вибором для забивання великих щілин;
  • ущільнювальні шнури. З використанням цього утеплювача, з полівінілхлориду або гуми, можна забезпечити високу шумо- і теплоізоляцію в приміщенні;
  • енергозберігаючі плівки. Прозорі варіанти на самоклеющейся основі, допомагають зберегти оптимальну температуру в приміщенні.

Іноді для утеплення дерев’яних вікон використовується монтажна піна. В основному, такий варіант застосовується для усунення великих щілин, які виникають між рамою і косяками.