Дзеркало у ванній має бути і красивим, і зручним у використанні. Вибирати його потрібно з урахуванням розмірів кімнати, її інтер’єру, росту людей, що проживають в квартирі, і деяких інших чинників.

Різні види дзеркал

Залежно від особливостей конструкції і способу установки виділяють кілька видів дзеркал. Найбільш популярні звичайні настінні. Вони можуть бути з рамою або без неї.

Виріб без рами – самий бюджетний варіант. Його вішають найчастіше над умивальником і воно виконує тільки практичну функцію. При необхідності його можна легко перемістити на інше місце.

Якщо ж ви хочете мати в своїй ванній не тільки зручне, але й красиве дзеркало, то вибирайте модель з рамою. Рама може бути дерев’яною, металевою, пластиковою.

Для ванною з класичним інтер’єром відмінно підійде виріб в масивної різьбленій рамі з натурального дерева. А для таких стилів, як хай-тек, мінімалізм або функціоналізм добре підходять моделі в рамах металевих.

Для невеликої кімнати варто купити настінний дзеркальний шафка. Він має дзеркальну дверцята, за якою ховаються полички для зберігання засобів гігієни, косметики, парфумерії та т. д.

Якщо вам пощастило мати в своєму будинку простору ванну, то встановіть в ній дзеркало на красивою тумбі з великою стільницею. Вона буде успішно виконувати роль туалетного столика і стане справжньою окрасою ванній.

У тумбі можна зберігати не тільки флакончики з шампунями і інші дрібні предмети, але і рушники, халати, тапочки.

Кілька порад щодо вибору

Вибираючи дзеркало для ванної кімнати, обов’язково враховуйте і його форму.

Вам потрібно пам’ятати про те, що:

  • витягнуте, вузьке буде візуально збільшувати висоту стелі у ванній. Якщо в ній низька стеля, то завдяки витягнутому дзеркала вона буде здаватися більш затишною;
  • щоб невелика ванна здавалася просторішою, повісьте на стіну широку модель, витягнуту по горизонталі;
  • круглі моделі будуть гармонійно вписуватися в різні стилі інтер’єру.

Намагайтеся не купувати занадто маленькі дзеркала, в яких можна розглянути тільки особа. Користуватися ними буде дуже незручно. Якщо дозволяє площа приміщення, то можна повісити на стіну велике дзеркало в повний зріст.

Щоб користуватися ним було зручніше, оснастите його підсвічуванням. Ідеально для цієї мети підійдуть світлодіодні стрічки (тільки вибирайте не дуже яскраві, оскільки яскраве світло буде зліпити очі).

Їх можна зафіксувати по всьому периметру рами або ж тільки з боків. У продажу є безліч моделей дзеркал з уже вмонтованою підсвічуванням, тому вибір у вас завжди буде.