Плитка з полімерних матеріалів є новим покриттям для підлог. Вона має ряд незаперечних переваг перед своїми попередниками, зокрема рулонним лінолеумом.

Потрібно купити ПВХ плитку для обробки покриттів у ванній на кухні, передпокої, інших приміщень.

Переваги

Матеріал дуже міцний з тривалим терміном служби. Підвищена вологостійкість, опір до механічного та хімічного впливу, дозволяє рекомендувати його до використання на кухнях і у ванних кімнатах. Також таке покриття буде необхідним в приміщеннях з великою прохідністю людей: офісах, фойє театрів, прийомних держустанов.

Екологічна чистота, відсутність алергенів зроблять таке покриття незамінним для дитячих кімнат. Воно ще легко забирається навіть після самих сильних забруднень, після закінчення будь-яких дитячих ігор і забав.

Особливості будови, способи кріплення дозволяють провести монтаж швидко, не вимагаючи при цьому спеціальних будівельних навичок. Покриття рекомендовано в якості фінішної обробки для теплих підлог.

Способи і етапи монтажу

Виділяють три способи укладання:

  • за допомогою нанесеного на плитку клейового шару з тильної сторони;
  • з використанням сторонніх клейових складів;
  • замкової спосіб кріплення сусідніх плиток.

Плитка викладається на рівну бетонну стяжку або підготовлене дерев’яну основу з листів фанери. Вони повинні бути очищені від сміття, вивірені по горизонтальному розташуванню, проведено знежирення. На поверхню наноситься грунтовка, для стиків дерев’яного підстави проводиться шпаклівка зазорів. Інакше можливе попадання країв ПВХ на поглиблення в стиках, просідання поверхні.

Потім проводиться розмітка для пошуку центру кімнати. Проводяться діагоналі з кутів, їх перетин буде потрібною точкою. Через неї прокладаються дві осьові лінії, перпендикулярно стінам. Так формуються перші напрямки для укладання плитки. Вона ведеться від центру, щоб обрізані елементи йшли під плінтуси.

Укладання ведеться уздовж ліній. Знімається плівка закриває клейовий шар, або субстанція наноситься на тилову сторону, плитка укладається строго паралельно розмітці і валиком накочується до підлоги. Клей також наноситься на поверхню підстави для підвищення міцності з’єднання. Він швидко псується, потрібно використовувати партію за 15 хвилин роботи.

На плитці можуть бути стрілки, що вказують напрямок викладки матеріалу. Вони всі повинні звертатися в одну сторону.